KARJAKÜLA KARUSLOOMAD Foto: Sven Arbet

Avalikustatud videotes ja piltidel on näha Keila vallas Karjakülas asuva farmi karusloomi, kes paistavad vigastatud. Liikumise Loomade Nimel esindaja Kristina Meringu sõnul on tegu šokeerivate leidude ja häirivate vaatepiltidega, milles pole kahjuks midagi uut.

Veterinaar- ja toiduametil on küll plaanis kohapeale olukorraga tutvuma minna, aga säilitama peab kaine mõistuse:

„Laste ja loomadega seotud teemad on alati emotsionaalsed ning tunded kipuvad üle pea kokku lööma ka nüüd. "Seda juhtub farmides ikka, et loom sureb ja tuleb kõrvale lohistada," ütles Harjumaa veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaar. "Palju sõltub sellest, kuidas farmis toimuvat esitada. Loomulikult, kui õudsad kaardid telesaates vastavad kohapeal tõele, on see lubamatu," lisas ta.

Karmid kaadrid on pannud juba inimesi veterinaarkeskusele emotsionaalseid kirju saatma. Vahesaare sõnul tasub aga terve mõistus säilitada, sest toitu ja kehakatet vajavad inimesed ka edaspidi ning kõiki farme ei saa lihtsalt kinni panna. Teiseks tekib küsimus, et kas televisioon peaks näitama kaadreid loomade tapmisest. "Olen loomakaitsjatega kohtudes neile rääkinud, et kui vanasti talus siga tapeti, siis aeti lapsed tuppa. Nüüd aga näidatakse telekas loomade tapmist," lausus veterinaarkeskuse juhataja.

Loe pikemat artiklit Harju Elust.