Tartu Loodusmaja avamine Foto: Hendrik Osula

Selles on suurepärase keskkonna leidnud nii keskkonnainfopunkt, täiskasvanute koolituskeskus kui ka tänavu 60-aastaseks saav huvikool Tartu Loodusmaja. Hoonega moodustab ühtse õppekeskkonna suvel avatud park, kus on igal sammul looduslikku põnevust ja avastamisrõõmu.

"On väga vajalik, et lapsed mõistaksid maast madalast peale looduskeskkonna tähtsust. Loodusmaja õpetab neid seda hoidma," kinnitas Tartu linnapea Urmas Kruuse uue loodusmaja tähtsust.

Energiasäästliku loodusmaja projekt võitis 2010. aasta kevadel arhitektuurivõistluse, hoone välisilme on inspireeritud puukännu kuivamise pragudest tekkinud mustrist. Projekti autorid on arhitektid Diana Taalfeld, Kai Süda, Margit Valma ja Martin Kinks (KARISMA arhitektid OÜ).

Loodusmaja juurde kuulub ka pargiala. Umbes 10 000-ruutmeetrisse loodusliku reljeefiga parki on rajatud õpperajad, istutusalad, veesilm ja vaateplatvorm. Samuti on pargis lastele liivakastid, tasakaalurada, koprapesa ja liurada. Kasvab pajutunnel, rajatud on kompostialad ning hiljuti avati päikesekell.

Uue loodusmaja ehitus koos seda ümbritseva pargiala korrastamisega maksis 3,2 miljonit eurot. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu fond, Tartu linna osa selles on 0,32 miljonit.