Foto: Andres Putting

Gunnar Grapsi ristiema ja tema ema Salme Grapsi klassiõde Hilda Kampus mäletas hästi tuntud muusiku lapsepõlveaastaid ja jagas nendest meelsasti meenutusi muusiku eluloost huvitujatele. Elulooraamat Gunnar Grapsist oli Hilda Kampus pannud oma raamaturiiulil aukohale. Raadiost kuulas ta alati meelsasti laule Gunnar Grapsi esituses ja tema elu ja loomeeteed tutvustavaid saateid.

Agara lehelugejana luges Hilda Kampus ka Päevalehes avaldatud Ivan Orava meenutusi põrgust. „Kunagi hakkan ka ise teispoolsusest meenutusi läkitama," ütles mõnikordki musta huumori sõbrast vanadaam, kellel tänavu 12. augustil on võimalus pilvepiiril Grapsi ja teiste kuulsustega oma 90. sünniaastapäeva tähistada.

Kultuurilooliselt on oluline ka Hilda Kampuse lahkumispäev 10. aprill , sest samal päeval läks toonela radadele ka Ülle Ulla.

Tartu ülikooli farmaatsiaprofessor Henn Partsi tütar Hilda Kampus lõpetas Eesti Noorsookasvatuse Seltsi tütarlaste gümnaasiumi (Tänane Miina Härma Gümnaasium) ka ise ülikooli farmaatsia erialal, töötas Tartus apteegi juhatajana ja Tartu külmhoones laborijuhatajana. Noorena oli ta õppinud klaverimängu, hiljem olid hobideks luuletuste kirjutamine sõpradele ja tuttavatele kinkimiseks ning aiatööd. Viimased kuus aastat veetis Hilda Kampus ratastoolis ja haigevoodis, kuid jäi kuni elu viimaste päevadeni vaimuerksaks.