Kontsert-jumalateenistusel teenivad EELK peapiiskop Andres Põder ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Laulab 300-lauljaga ühendkoor.

Lippude tseremoonial on esindatud kõikide maakondade, Läänemaa omavalitsuste ja koguduste lipud - mõtleme kogu Eestimaale ja rõhutame Eesti ühtsust.

Lippude paraadi läbi linna kannavad mootorratturid ja tseremoonia viib läbi Kaitseliidu Lääne Malev.

Päeva lõpetab Haapsalu toomkirikus toimuv Jaan Kolbergi filmi „Kaks päeva augustis" linastus ning kell 21 noorte rokk-kontsert piiskopilinnuses.

21.-28. augustil on kogu Läänemaa kaetud mitmete erinevate sündmustega, kus tegevusi jätkub nii lastele, noortele kui vanadele.

23.-25. augustil toimub EELK koraalimaraton Haapsalu toomkirikus. Lauldakse läbi kogu kiriku lauluraamat algusest lõpuni - kokku 484 laulu.

Kiriku lauluraamat on väga rikkalik ja mitmekesine oma lauluvara poolest, nimelt on siin teoseid, mida on esitatud sajandeid kõrvuti vaid paarikümne aasta vanuste laulude ja meloodiatega.

Haapsalu Missio 2011 „Laul ja vabadus" pressikonverents toimub Tallinnas EELK konsistooriumis 19. augustil, kell 14.00 (Kiriku plats 3).

Missio 2011 kava:

http://www.misjonikeskus.ee/s/lauljavabadus.php