Heategevusmatk Väike-Maarjas Foto: Velli Ehasalu

Amortiseerunud ahju asemele uue ehitamine maksab 1400 eurot ja rahalistes raskustes perele uue ahju ehitamiseks on Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna ja Väike-Maarja vallavalitsuse ühisel jõul kokku kogutud 1066 eurot.

Heategevusmatka osalustasu oli 2-5 eurot. Lisaraha pere toetuseks kogunes veidi üle kolmesaja euro.

5,2 km pikkusel matkarajal tuli osalejatel lahendada ristsõna, lahendajaid ootas finišis sportlik tunnustus. Osalejate vahel loositi välja toetajate auhindu.

Osalejatel oli võimalik kätt proovida vibulaskmises, teha mälestuseks perepilt, nautida suve algust jäätisekohvikus või kuulata tasuta kontserti. Heategevusmatka peaesinejatena astusid üles Kelly Vask ja ansambel MPS.

„Väga kogukonda liitev on olnud koos naiskodukaitsjatega ühtse eesmärgi poole püüelda ja lausa hämmastav kui palju headust meie ümber on,“ kiitis vallavanem otsust piirkonna naiskodukaitsjatega üheskoos perele head teha ja tänas kõiki seniseid heategijaid.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver selgitas, et olles ise kahe lapse ema, mõistab ta Kiltsis elava kümnelapselise pereema vajadust uue ahju järele väga hästi. „Maja ei küta soojaks ainult pliidi ja elektriga ja me pingutame eesmärgini kuni vajalikud vahendid on koos,“ lisas ta.

Kiltsi külas elavale perele saab ahju ehitamiseks õla alla panna jätkuvalt Väike-Maarja vallavalitsuse arveldusarve numbril EE372200001120083456 (SWEDBANK), märkides selgituseks „heategu“. Heade inimeste toetusi kogutakse seni kuni ahju ehitamiseks vajalik summa on koos.