Foto: Martin Ivask

Üle-Eesti toimub palju kohvikutepäevasid. Seto Külävüü kostipäiv on maapiirkonnas toimuvatest mastaapseim. Nii on üritusel korraga mitu rolli – tutvustada ja arendada kohalikku toidukultuuri, kasutada võimalikult palju kohalikke saadusi, samas ka näidata maaelu tegemisi, kohalikku kultuurielu.

Igal aastal on kostipäeva kohvikute seas nii uusi tegijaid kui ka kogenud meeskondi. Kohvikute poolt pakutavad toidud ja tegevused muutuvad igal aastal. Kostipäeva 14 kohvikut sel aastal on: Päkapiku suvekohvik (Lüübnitsas), Rannaküla kohvik (Laossinas), Inara vanavalgõ kohvitarõ (Mikitamäel), Jahimeeste kants (Mikitamäel), Suvi seto moodi (Mikitamäel), Magusad mõtted (Värskas), Toomemäe talu Maagõkõnõ (Saaboldas), Samarina Samovarid (Saatses), Obinizza (Obinitsas), Muuseumist leeväköögini (Obinitsas), Rikka Ivvani tatrakohvik (Küllätüväs), Tiirhanna talukohvik (Tiirhannas), Uibuaia (Tsiistres), Lillemäe (Saagris Luhamaal).

Need külalised, kes saabuvad Setomaale juba täna, 12. augustil, saavad osaleda Nedsaja külas kirmaskil või Kaika suveülikooli kontserdil-tantsuõhtul Tsiistre Linamuuseumis. Laupäeval on mitmeid kohvikukontserte, kuid on ka õhtune pidu Ostrova külas. Seal esinevad Maarja-Liis Ilus ja Peeter Rebane.

Sõltuvalt sellest, kus keegi päeva lõpuks jõudnud on, saab mõnusasti päeva ka öösse veeretada. Mitmed kohvikud pakuvad sel aastal telkimise võimalust – kas enda õuel või naabri juures.

Kostipäeva kohvikute kohta leiab rohkem infot SIIT.

Foto: Martin Ivask