Pärnu tünnisaun

SaunafEST toimub peamiselt selle korraldaja, autentset Peipsiäärset majutust pakkuva Mesi tare kodumaja hoovil, kuid laieneb ka külatänavale. Proovida saab mitmeid erinevaid saunu. Mesi tares saab nautida muuhulgas soome, kile- ja suitsusauna. SaunafESTi korraldaja Marko Mesil on hea meel, et kohalikud elanikud on mõttega kaasa tulnud ning tänu sellele saab külastada ehedaid koduseid saunu. Lisaks tuleb kohale ka mitu mobiilset sauna. „SaunafESTile tulevad Hiiumaa Saunabuss koos saunaklubi liikmetega, MobiSpa telksaun, kadakane haagissaun ja erinevad kümblutünnid,“ rääkis Mesi.

„Tahame kogukonda motiveerida ja kohalikku elu elavdada ka hooajavälisel ajal ning mitmed meie ettevõtmised on just sellest alguse saanud,“ rääkis Mesi tare peremees veel. Ta märkis, et erakordne on ürituse lai haare – kaasatud on niivõrd palju erinevaid saunu. „See on ainulaadne võimalus külma ilma eest peitu pugeda ja samal ajal omanäolisi saunu külastada – igaüks leiab oma.“

SaunafEST on ürituste sari, mida korraldatakse 3-4 korda aastas kohaliku ettevõtte Mesi tare kodumaja eestvedamisel. Üritusse kaasatakse kohalikke inimesi, kes lisaks oma saunadele pakuvad külastajaile kohalikku toitu. SaunafESTil saab osta kohalikku käsitööd (saunamütsid, saunarätikud, saunaseebid), erinevaid saunavihtasid (kase-, tamme-, nõgesevihad) ning omatehtud voblat.