Tantsutuppa oodatakse kõiki seltskonnatantse õppima Kareda Vallaleht

Korraldame seda prééga nel´lakeisi: Keiu Juurmaa, Hedi Jürgen, Silvi Tumanskaja ja mina, Suokass. Neli entusiasti, kel pärimuskultuur lahutamatu elu osa.

Tuad toimuvad kord kuus, uotame kõiki toredaid inimesi. Niiet kõik, kes arvavadtunnevad, et nemad toredad on, võivad tulla ja kõik ülejéénd võivad tulla endas seda toredust leidma. :)

Miks sie kõik nõnna tore on? Aga sellepärast, et sie on meie oma päris asi, mudugi sõbralike rahvaste sõbralike sugemetega nigu ta alati on old. Ei usu? Aga tore iesti tants padespann - arvake ära, kust ta enne siinmail kodunemist tegelikult tuli? Prantsusmaa kaudu Ispaaniast: pas d'espagne on prantsuse kieli 'ispaania

samm'. :) Tantsud ringlevad ja rändavad maailmas samamuodi ringi nigu muinasjutud ja kui neid kusagil piisavalt kaua tantsitasse, muutuvad nad omaks, oma kultuuri osaks. Kindlasti ei jéé nad täpsélt samasugusseks kui tulles, nad muganduvad, neile lisanduvad kohalikud eripärad ja vahel juhtub, et kõige selle käigus sünnib suuresti uus tants. Nii on kõigega elavas (pärimus)kultuuris.

Miks ta viel tore on? Aga tantsida, laulda, pilli ja mängé mängida on jo alati tore.