Meie Keskel

Tänavu toimus tervisepäev „Reipalt koolipinki" 14. septembril. Kui eelnevatel aastatel on sel päeval käidud matkamas erinevaid radu pidi, siis seekord oli plaanis pildipeitus. Erinevad kontrollpunktid paiknesid üle kogu Iisaku Kasevälja pargi nurgast kuni Metsa tänava Jõhvi poolse otsani.

Start anti kooli juurest, kus kõigepealt tuli moodustada 4-6 liikmelised võistkonnad ja panna võistkonnale nimi. Võistkondi oli 18, stardijärjekord tõmmati loosiga. Iga võistkond sai stardist paki fotosid, millel mõni iseloomulik detail, mis oli jäänud direktor Margus Rajase kaamera ette ja mille järgi tuli ära tunda ja üles leida kontrollpunkti asukoht.

Kontrollpunktides ootasid omakorda õpetajad, kes olid ette valmistanud erinevaid ülesandeid kohapeal lahendamiseks. Igast kontrollpunktist kogusid võistkonnad ühe punkti õige koha leidmise ja lisapunkte ülesannete lahendamise eest. Sellele lisandusid punktid raja kiire läbimise eest.

5.- 6. klassi parim oli võistkond Käbe, kes polnud küll kõige käbedam, kuid teenis enim punkte ülesannete lahendamisel ning sai kokku 34 punkti.

7.-9. klassi parim võistkond oli Konnad, kes kogus võrdse arvu punkte (35punkti) gümnaasiumi klasside parima võistkonnaga Martin.

Õpetaja Liina Suti väljamõeldud metsa-bingo läks kõigil hästi, kuid eriti nutikate sõnade poolest olid parimateks lahendajateks võistkonnad Kiisud, Kaakvva ja Viiendad, kes said ka selle eest boonuspunkte.

Õpetaja Tanja Elken andis ülesandeks meelde tuletada või luua kohapeal ja esitada üks laul sügise teemal. Erilist äramärkimist leidsid „loomingulised kollektiivid" Kalkarid - regilaul, Martin - räpp ja Nelik - tuntud suvelaulu sügisene cover „Päike ei paista ja kõik on surnud, kätte on jõudnud sügis!..."

Õpetaja Helen Kuslapi antud ülesandest, teha olemasolevatest materjalidest sügisene kompositsioon, sai lõpuks näitus, et loodud ilu jõuaks kogu kooli silme ette.

Õpetaja Kadi Lukka palus võistkondadel kohapeal välja mõelda luuletus Iisaku kohta. Kõik võistkonnad olid väga loomingulised ja mitmed kohaliku elu suhtes üsnagi ühiskonnakriitilised.

Õpilased omakorda valisid kõige ägedamaks õpetaja Kalvi Kivimäe kontrollpunktis olnud ülesande, kus ringjoone keskpunktis asuv ämber tuli köiega ringist välja tõsta. See esialgu võimatuna tunduv ülesanne sai siiski nutika nipi abil tehtud.

Õpetajate päev

5.oktoobril tähistasime õpetajate päeva, mis algas kogunemisega aulas. Direktor andis võimu üle 12. klassi õpilastele ulatades uuele direktorile Aivo Jäägerile sümboolse IG pitsati. Selle pitsati valmistas meie kooli 39. lend 2008/2009 õppeaastal õpetajate päevaks. Sellest ajast on selline võimu üleandmine saanud meie koolis traditsiooniks.

Nagu ikka andsid tunde õpilased ja õpetajad said kohvitassi juures koolielu arutada. Väikese üllatuse valmistas viktoriin, kus küsimusteks kaasaegse kooliõpilase sõnavara ja lühendid, uued muusikastiilid ja noorte iidolid.

Lisaks 12. klassile said selleks päevaks õpetajateks ka 11. klassi õpilased.

Algklassidele andsid tunde Aili Tambi, Mirjam Treilmann, Alina Andrejeva ja Simo Jaanipere. Põhikooli ja gümnaasiumi reaalaineid Ahto Altoja ja Martin-Mihkel Fersel, loodusaineid Külli Stroo, inimeseõpetust Siim Kaldvee ja ajalugu Aili Tambi. Erinevaid keeletunde andsid Merlin Valdre, Kerli Karu, Diana Ruudi ja Simo Jaanipere, kehalist kasvatust Karli-Mihkel Nõmme ja Vladislav Kozlov ning muusikat Mirjam Mäeots.

Päeva lõpus koguneti aulasse, et teha kokkuvõtteid. Mudilaskoor esines lauluga Koolitunnis ja kolmanda klassi näiteringi esituses vaadati Ingrit Tera lõbusat etendust „Isevärki koolipäev", kus õpilasteks muinasjututegelased, kes kuidagi ei tahtnud õppida ja tunnis korralikult käituda, kus kõigil olid omad tegemised ning tähelepanu mujal. Säravamad etteasted tegid Rainer Kuslap direktorina, Liisa Järve õpetajana, Aila Jürgenson Kunksmoorina, Reno Reest Karlssonina, Jan-Martti Jaanipere Buratinona, Johanna Karp Pipina, Darja Reinova Väikse Nõiana ja Sten Murdsalu Harry Potterina. Viimane keskendus meelsamini võlukunsti õppimisele ja etenduse lõpus võlus kõigist korralikud ja kuulekad õpilased. Etteastete eest tänu juhendajatele Tatjana Elkenile ja Eda Välimetsale! Pärast etteasteid sai sõna „direktor" Aivo Jääger tehes päevast kokkuvõtte ning andes tagasi ka pitsati. Viimasena oli sõna Iisaku Gümnaasiumi õppealajuhatajal Tiiu-Marika Pustšenkol, kes avaldas lootust, et neist noortest, kes proovisid kätt õpetajaametis, mõni tulevikus ka õpetajaks õppida võiks.

Näitus „Tere sügis" ja Mihklilaat

Sügise algust tähistasid algklasside õpilased näitusega, kus iga klass kujundas oma väljapaneku.

I klass õpetaja Reet Kirsipuu juhendamisel oli näitusele välja pannud rebimistehnikas punased kärbseseened, mis tuletasid meelde, et suurel seenehooajal tuleks need seened metsa jätta. Samblast, okstest, kastanitest ja tõrudest olid kuuma liimiga paberile liimitud põnevad pildid ja välja valitud kõige kaunimad vahtralehed.

II klass õpetaja Anne Jõgi juhendamisel oli võlunud taaskasutatavast materjalist - WC ja majapidamispaberi rullidest - uhkelt kõrguvaid punaseid kärbseseeni, maalinud sügiseehtes puid ja teinud traditsioonilisi tammetõruloomi ning kõige selle kohal olid väljas veel pildid sügisesest tähistaevast.

III klass õpeaja Eda Välimetsa juhendamisel oli meisterdanud plasttopsidest ja värvilisest paberist sügiseste soengutega Pokusid. Eriti uhked olid kunstitunnis tehtud võimsad sügislehtedes puud.

IV klass õpetaja Heddy Uustali juhendamisel oli kogunud loodusest erinevaid materjale. Leidus erinevaid sügisvärvides lehti, kastaneid ja tõrusid, pihlakakobaraid ning isegi pähkleid. Kõigest sellest oli kokku seatud maaliline väljapanek. Näitus oli avatud sügisesest pööripäevast mihklipäevani.

Mihklilaada korraldasid õpetaja Diana Aunapi juhendamisel 2. ja 3. klassi õpilased. Korraldades laata said nad panna proovile majanduse tunnist saadud teadmised. Ettevalmistuste hulka kuulus reklaami tegemine, toote kujundamine ja valmistamine.

Väga oluline oli leida pakutavale õige hind, et kulud saaks kaetud ja midagi jääks ka endale palgaks. Samas tuli jälgida, et hind oleks ostjatele taskukohane.

Omavalmistatud esemete ja küpsetiste müük kestis mitu vahetundi, ostjateks kogu koolirahvas. Lisaks tegutses ka õnneloos, kus nagu ikka hea õnne korral, võis võita vahvaid mänguasju või siis pudi-padi, mis kuskil ehk vaja läheb või on lihtsalt ilus.

Rahule jäid kõik, nii need kes soovisid enne söögivahetundi midagi hamba alla saada, kui ka väikesed müüjad. Oli tore ja magus päev.

FOTOL: 20. oktoobril toimus Iisaku Gümnaasiumis taaskord päev lastevanematele. Sel korral oli külaliseks pika elukogemusega pedagoogikateadlane Ülo Vooglaid, kelle esinemine pakkus küllaga mõtlemisainet nii õpetajatele kui lapsevanematele. Oli väga õpetlik päev.