Riigikogu ööistung! Foto: Martin Dremljuga

"IRLi nimekirjas kandideerib 65 Tartu inimest, kellel igaühel on oma valdkonna kogemus ja tõsine soov Tartu elu edasi viia," ütles piirkonna esimees Peeter Laurson.

IRLi nimekirjas kandideerivad akadeemikud Ene Ergma ja Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli professorid Mihhail Lotman, Peeter Tulviste, Toivo Maimets, Tarmo Kulmar, Ennu Sepp ja Rein Muoni, abilinnapead Jüri Kõre ja Argo Annuk, riigitegelane Peeter Olesk, kirikuõpetajad Joel Luhamets ja Olavi Ilumets, ettevõtjad Teet Jagomägi, Rein Kilk, Tarmo Punger, Jaak Nigul, Marina Riisalu ja Oleg Tšertov. IRLi ridades kandideerivad ka kaks korda olümpial võistelnud suustaja Kaspar Kokk, Tartu Tähe kavaler ja Eesti esimene maksasiirdamise teostanud dr. Toomas Väli, MTÜ Euroopa Maja endine tegevjuht Herman Kelomees, õpetajad Merike Villemson ja Tiiu Laan, näitleja Mait Trink, Tartu jalgpallurite eestkõneleja Tauno Trink ja paljud teised Tartu tunnustatud elanikud.

„Meil on tugev ja asjatundlik meeskond ning plaan, kuidas tekitada uusi töökohti, tagada igale lapsele lastehoiu koht, teha korda teed ja tänavad ning tagada Tartu eakate väärikas vananemine,“ ütles linnapea kandidaat Margus Tsahkna.