07. november 2009 Maaleht: Faehlmanni järeltulija: Minu isa töötas koos Johannes Käbiniga, onu oli Nikolai Karotamme abi Foto: Karin Kaljuläte

Start põhidistantsidele - 10 ja 5,5 km - antakse kell 13:00 Emumäe vaatetorni juures Rakke vallas Lääne-Virumaal. Võistlejate registreerimine algab kell 11:00 ning numbrite väljastamine lõpeb kell 12:30.

5,5 km ring on avatud ka (kepi)käijatele.

Tänavu on lisanudnud uus 2,5 km distants kuni 12-aastastele lastele ning toimuvad ka mudilaste jooksud (kuni 6-aastastele).

Jooksurajad kulgevad eelmisel aasta rajatud ning jooksjatele väga põnevatel ja väljakutset pakkuvatel radadel, kus madalaima ja kõrgeima punkti kõrguste vahe on ca 50 meetrit. 10-kilomeetri rajal on kaks, 5,5-kilomeetri rajal üks joogipunkt. Jooksul on elektrooniline ajavõtt.

Kõigil osalejatel tuleb mööduda Emumäe vaatetornist, mis teeb jooksu ka pealtvaatajatele atraktiivsemaks.

Emumäe jooks on kõigile eelregistreerujatele tasuta! Eelregistreerimine toimub veebilehel www.emumae.ee, samuti triinupohlak@gmail.com (tel 522 3873).

Eelregistreerimine lõpeb 23. mail.

Juba kolmandat aastat toimub Emumäe jooksuga samal ajal Emumäe laat. Laadaplats asub Emumäe vaatetorni juures. Laadal pakutakse juba alates keskpäevast käsitööd, keraamikat, aiasaadusi, talutoiduaineid jpm ning seal saab ka keha kinnitada. Oodatud on nii ostjad kui müüjad! Laada müüjatel palume kella 11ks kohal olla ja hiljem autodega torni ümbruses mitte liigelda. Täpsem info laada kohta Aina (516 4683, emumagi@gmail.com).

Tasuta buss toob jooksjad-laadalised Rakkest, Simunast ja Kärust Emumäele ning viib peale üritust koju tagasi. Bussi väljumisajad: Rakke 11:00; Simuna 11:15; Käru 11:30.

Emumäe jooksu korraldavad MTÜ Emumäe, MTÜ Emumäe Arenduskeskus ja Spordiklubi Rakke.

Jookseme mäkke! Naudime loodust!

Kohtume Emumäel!