Pilt on illustreeriv Foto: Martin Dremljuga

Luunja meeskond kogus 26 liigamängust 13 võitu ja 2 viiki ehk 41 punkti ja saavutas 14 meeskonna arvestuses hinnatava 6. koha. Sellega kordas Luunja 2011. aastal saavutatud parimat ehk 6. kohta, 2012. aastal platseerus Luunja liigas 13. kohale.

Neljast Tartumaalt pärit meeskonnast oli Luunja paremuselt teine, liigavõitja Tartu FC Santose järel ning Tartu SK 10 II ja Tartu JK Welco Elektri ees.

Treenerite Sander Lemberi ja Eduard Škunovi ning kapten Martin-Gert Pärli juhendamisel lõi Luunja 61 väravat ja lasi endale täpselt sama palju lüüa.

Soojal ajal Kaagvere jalgpalliväljakul kodumänge pidanud Luunja hooaja parim väravakütt oli 18-aastane Tristan Koskor 16 väravaga. 17-aastane ründaja Paul Naaber lisas 10 väravat.

Sander Lemberi sõnul võib läinud hooaega hinnata heaks: „Rõõmu tegi hooaja algus, sest noor koosseis sai liigas kohe hakkama. Suvel tuli küll ärakukkumine, sest ilmnesid tüüpilised suveprobleemid - kes oli tööl, kes puhkas."

Treenerite hinnangul tuleks mullusest meeskonnast esile tõsta mõne aasta võrra teistest vanemaid mängijaid, nagu Kristo Pahla, Rainer Klement, Meelis Meisalu. „Kui nemad said meid aidata, läks asi tõsisemaks," resümeeris Škunov. Hooajaga kõige rohkem arenenud mängijaks peab Škunov keskpoolkaitsjat Markus Jõgit. „Ka äärekaitsja Hardy Suitsu stabiilsus oli silmapaistev."

Eelmise hooaja silmapaistvaimaks matšiks pidasid Luunja treenerid aga 2:7 võõrsilvõitu Keila JK üle. „Hirmus palav ilm oli, treenerid higistasid rohkemgi kui mängijad," naeris Škunov. Lember, kes on päritolult ise ka saarlane, rõhutas kõige kaugematest mängupaikadest saavutatud võidupunkte: „Me võtsime võõrsilvõidud nii Saare- kui Hiiumaalt, kus on alati raske mängida. Võidud Sörve ja Kärdla üle olid superkordaminekud."