Torma Valla Teataja

Kõikidele isadele mõeldes said Torma jaoskonna naised ja Üksikkompanii mehed hakkama jälle ühe suurepäraste üritusega - Kogu Pere Isadepäevaga. Lisaks kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele pakkusid isadele, lastele ja emadelegi tegevust ka politsei, piirivalve ja päästeamet. Kogu üritust ohjas Kass Bruno.

Kohe kohale jõudes oli Jõgeva maleva tehnikagrupp üles rivistatud militaarse masinapargi, mis nii suurtele kui väikestele poistele, aga ka naisperele palju põnevust pakkus. Igasse kabiini sai sisse ronida ja kastid läbi uurida. Samas kõrval tekitas elevust ka politseiauto, millel kõik nupud oli loomulikult vaja läbi katsuda.

Kui enamik rahvast juba kohal, saabus väärikalt kaks päästeameti autot, mis samuti kogu oma varustuses uudistajatele lahti pakiti. Päästjad tutvustasid põgusalt oma tööd ja manitsesid kõiki ahjuomanikest papasid kütteperioodi eel õnnetuste ennetamiseks korstnapühkijat tellima.

Kõvasti põnevust pakkus ka piirivalve jälituskoer, kelle ülesandeks oli üles leida peidetud poiss. Hiljem said huvilised staadionil koera oskusi täpsemalt uurida ja katsetada.

Samal ajal kui suuremad lapsed isadega laskevõistlusele siirdusid, said väiksemad spordisaalis Vudila Mängumaa poolt üles pandud kahel batuudil hullata, kodutütar Malle-Mari ja teiste tüdrukute käe all näod kauniks maalida, politseinike juhendamisel joonistada ja mõistatada või niisama palli mängida.

Huvilistele olid välja pandud ka Kaitseliidus käigus olevad relvad, Torma Üksikkompanii pealik Ants Noormägi viis läbi viktoriini ning Jõgeva maleva pealik major Mati Kuusvere tutvustas Kaitseliidu ülesanded, eesmärke ja vajadust.

Kui sügisene tuul kogu rahva lõpuks sisse ajas, saadi elu varvastesse sisse sooja tee ja võistlustega, sest Kass Bruno ergutusel läks kohe lahti sporditrall.

Sai ennast proovile panna, sai sooja ja mis peamine - sai lustida kogu perega! Sest ega siis emasid niisama istuda lastud. Üritus oli kogu perele ja ka need, kellel isad eemal, said veeta ühe äärmiselt toreda ja meeleoluka päeva.

Päevale pani punkti ühine söömaaeg pika laua taga kokatädi Liivi Väitsa poolt valmis keedetud ja naiskodukaitsjate välja jagatud hernesupiga. Lastele oli A.LeCoq pannud maiustamiseks välja kõrremahlad. Kui auhinnadki said välja jagatud, oli kohe kahju lahkuda.

Loodetavasti jätkub Torma naistel indu ka edaspidi isadepäeva tähistamse traditsiooni jätkata, sest reklaamitud lubadus "vahva päev Kogu Pere Isadepäeval" sai mitmekordselt täidetud. Suur, suur aitäh!

Kogu Pere isadepäeva korraldusmeeskond tänab:
Rauduks OÜ, SpaceSYS OÜ, Sadala Agro OÜ, SA Saare Valla Aktiviseerimiskeskus, Kogupere Mängumaa Vudila, A.LeCoq, Politsei- ja piirivalveamet, AS Folie MP, Linnuse talu, Maksibussid OÜ, Autoagri OÜ, Meie toidukaubad, Dawel OÜ, Vooremaa, Päästeamet, Torma spordihoone, Liivi Väits. Täname kõiki ka teisi, kes andsid oma panuse ürituse läbiviimiseks.