Piparkoogi maja glasuuritud jõuluvanaga Foto: Ilmar Saabas

MTÜ Väärt Raplamaa Toode juhatuse liige Inga Sule ütles, et oluline on kokku hoida ja kogukonda toetada. Kohalikud tootjad on inimesed meie ümber. Kui ühtedel läheb hästi, siis läheb ka teistel hästi ja kokkuvõttes meil kõigil.

Kohe poe ukse juures on Puraviku tuuleveski sepiseid. Sule ütleb naerdes, et naised ei suuda ehetest seisatamata mööda jalutada, aga mehed ei suuda sepiseid uudistamata poodi siseneda. Valikus on vahva kuusejalg, veinipudeli hoida, kaminatarvikute komplekt ja palju muud põnevat.

On ju teada, et meestele on raske kingitust leida. Populaarsed on muidugi villased sokid, mille valik on poes lai. Naljatamisi ostetakse teinekord poest lausa terve komplekt viinasokkide tegemiseks. Poissmeestele viiakse ka pohlamoosi ja kõrvitsasalatit, mis hästi verivorstide ja seaprae kõrvale passivad.

Tegelikult ongi kõik söödav jõulude ajal kuum kaup. Rapla Martsipan on juba jõulumeeleolus ja vorminud vahvaid martsipanist päkapikke ja põhjapõtru. Ühtlasi on nende valikus ka imekaunid piparkoogid, mis kenasti sussi sisse sobivad.

Loe pikemalt 2. detsembri Raplamaa Sõnumitest