Kaitseväe peastaap

Patika-Pruunakõrve teed kasutavad nii keskpolügoonile sõitvad kaitseväelased kui kohalikud elanikud. Katkisest truubist vallavalitsust teavitanud kolme lapse ema Eliisa Jürmani sõnul lubas vallavalitsus uue truubi paigaldada paari aasta jooksul. "Õnneks ei pidanud nii kaua ootama," ütles Eliisa Jürman, kelle sõnade kohaselt voolas vesi tänu katkisele truubile kevadel ja sügisel pere hoovist läbi nagu jõgi. "Kummikutest erilist abi ei olnud - vesi ulatas üle põlve."

Ameerika Ühendriikide 15. pioneeripataljoni 902. kompanii rühmaülem leitnant Mitchell Simmonsi sõnul oli teetruubi parandamine maantee kauguse, tee kitsuse ja ristumiskohtade puudumise tõttu küllaltki keeruline operatsioon. "Pidime väga täpselt planeerima oma suurte masinate kasutamist, ehitusmaterjali maha laadimist ja muid taolise teetruubi parandusega kaasnevaid nüansse. Kuid võimalus inimesi aidata oli pingutust väärt," ütles leitnant Simmons.

Ühendriikide pioneerid panustasid projekti eritehnika ja tööjõuga, töid juhtinud 1. jalaväebrigaadi kaitseväelased tööjõu ja materjaliga ning Saksa 231. mägijäägripataljoni kaitseväelased tööjõuga.