Pilt on illustreeriv Foto: Rene Suurkaev

Tuleohutusnõuetest ja päästeameti ettekirjutusest lähtuvalt oli valida, kas hooldekodu jätkab maksimaalselt 10-kohalisena või võtab vald ette hoone remondi ning tõstab hoone tuleohutusklassi, mis lubaks hooldekodul olemasolevas mahus jätkata.

Eelmise aasta poolest oktoobrist aasta lõpuni kestnud ehitustööde käigus tõsteti hoone kandekonstruktsioonide tulepüsivust - siseseinad ja laed kaeti tuletõkke kipskartongplaatidega.

Lisaks vahetati siseuksed, tualettruum ehitati ümber invatualettruumiks, tehti siseviimistlus, maja sai uue elektri- ja nõrkvoolupaigaldise. Väljalammutatud seinakappide asemele tegi OÜ Türi Puitmööbel 22 uut riidekappi.

Ehitustööde põhiprojekti koostas OÜ Esimene Asi, elektriprojekti Jankar Elekter OÜ, ehitustööd peatöövõtjana teostas OÜ Baumann Ehitusjuhtimine, omanikujärelevalvet tegi OÜ Destro.

Rekonstrueerimistööd läksid maksma ligi 90 000 eurot, millest 31 956 eurot andis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus regionaalsete investeeringute andmise programmist.

Samast programmist saadud toetuse eest teostati 2009. a ja 2010. a otsaseinte soojustamine, akende ja välisuste vahetamine, kaldteede rajamine, treppide korrastamine, sillutusriba valamine, katuslae soojustamine, katusekatte vahetus koos tuulekastide ja vihmaveesüsteemi väljaehitamisega.

Ehitustööde teostamise ajal jätkas asutus tööd, ehitati poole maja kaupa. Au ja kiitus hooldekodu personalile, kes ehituse ajal poole kitsamates tingimustes keset ehitustandrit oma tööd allahindluseta edasi tegi.

Hooldekodu jätkab endiselt 19-kohalisena, pakkudes hoolealustele turvalisi elamistingimusi ja personalile head töökeskkonda.

Ille Viiron,
Kaiu Vallavalitsuse ehitusspetsialist

_________________________________________________________

Kaiu Hooldekodu renoveerimisest

Oktoobri keskpaigast kuni detsembri lõpuni oli Kaiu Hooldekodus remont.

Täideti tuleohutusnõudeid, mille käigus tõsteti hoone tuleohutusklassi.

Raha remondi teostamiseks saadi projektiga EAS-ist ning valla omaosalusest. Töid teostas Baumann Ehitus OÜ.

Remonditööde läbiviimiseks kolisime tühjaks ühe maja poole ja siis teise. Niimoodi ei pidanud maja tühjaks tegema. See on ju paljudele meie elanikele ainuke kodu. Loomulikult põhjustas remont meie elanikele ja töötajatele palju ebamugavusi ning lisatööd. Neljale inimesele leidsime võimaluse viibida Rapla haigla hooldusravi osakonnas ja ülejäänud paigutusid oma maja teises tiivas.

Elutoa remondi ajal puudus elanikel võimalus vaadata televiisorit ning ka sööma pidid kõik oma tubades. Personali töökoormus oli remondi ajal oluliselt suurem - oli vaja asju pakkida, kolida, viia toit tubadesse jne.

Enne jõule õnnestus söögi- ja puhketuba korda saada. Saime vastu võtta Kaiu Muusikakooli ning Kuimetsa algkooli lapsi, kes pakkusid meile muusikaelamusi ja valmistasid sellega meie elanikele suurt rõõmu ja tõid kaasa jõulutunde. Suur, suur tänu neile!

Tahan väga tänada meie elanikke ja nende omakseid mõistva suhtumise eest hooldekodu remondi ajal. Hooldekodu töötajatele jätkub ainult kiidusõnu. Pinge ja töökoormus olid suured, kuid kõik nad said suurepäraselt hakkama.

Aitäh teile, kallid naised! Usun, et tulemus on seda närvikulu ja ebamugavusi väärt. Nüüd on meil ilus, puhas ja värviküllane maja, kus on kindlasti hea elada ja tööd teha. Natuke läheb veel aega, et kõik asjad saavad lahti pakitud ja oma õige koha leiavad. Loodan, et aprilliks, kui hooldekodul täitub 20 aastat tegutsemist, on kõik asjad paigas ja võime hakata sünnipäeva pidama.

Maimi Pärn, Kaiu Hooldekodu juhataja