Foto on illustratiivne. Foto: Ester Vaitmaa

Eile päeval käisid Jõhvi vallavalitsuses kriminaalmenetlusega seotud toimingud − läbiotsimised ning vallamaja töötajatelt ütluste võtmised. Allan Mänd ja Märt Marits olid selleks ajaks juba 48 tunniks kinni peetud ning neid oli teavitatud sellest, milles neid kahtlustatakse. Umbes kella ühe paiku päeval olid kaitsepolitsei ametnikud ja vallavalitsuse töötajad kogutud esimesel korrusel asuvasse suurde ruumi, kus väidetavalt menetlustoiminguid läbi viidi.

Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross ütles, et Mändi kahtlustatakse altkäemaksu andmises Maritsale, kui viimane veel vallavalitsuse liikmena töötas. Maritsale, kes oli aastatel 1992-1994 ka Ida-Viru maavanem, on peale altkäemaksu võtmise esitatud kahtlustus ka riigihanke menetluse nõuete rikkumises.

Seda, kas prokuratuur taotleb kohtult ka mõlema kahtlustatava vahi alla võtmist eeluurimise ajaks, Gross eile öelda ei osanud. “Kogume praegu tõendeid, mis on vajalikud selle otsustamiseks,” lausus ta ja lisas, et tõenäoliselt otsustatakse täna hommikul, kas sellekohane taotlus kohtule tehakse.

Prokuratuuri kinnitusel praegusel hetkel selles kriminaalasjas rohkem kahtlustatavaid pole, kuid ei välistata, et neid võib lisanduda, kui selleks koguneb uusi tõendeid.

Loe pikemalt Põhjarannikust.