Perekond Pello koduaed Väike-Maarja alevikus. Avo Seidelbergi foto Väike-Maarja Valla Infoleht

Kortermajade ümbrused on päris heas korras. Maju ümbritsevad muruplatsid olid niidetud, paljud leidnud võimalusi istutada puid-põõsaid ja lilli, kuid majade üldvälimus (katused, sissepääsud, seinad) vajab korrastamist.

Ettevõtete-asutuste puhul seda kõikide kohta öelda ei saa. Nii mõnegi põllumajandusega tegeleva ettevõtte ümbrus on niitmata, laokile jäänud kraami täis. Sellist nukrat pilti võib leida valla igas piirkonnas.

Ent õnneks jagus ka avastamisrõõmu. Oli asutusi, mille ümbrus pakkus silmailu ja lisas piirkonnale oma korrastatusega lisaväärtust.

Vao ratsaklubile kuuluv hobusetall ja treeningplatsid ei anna möödujale küll aimu aktiivselt tegutsevast hobusekasvatusest - ümbrus niidetud, vana, valgete sammastega talli ümber kõikjal lilled.

Simuna endise tsentraalkatlamaja ümbrus rabas oma uue välimuse ja ümbrusega - uue eluga. Perenaise töökate kätega on kokku kogutud suur hulk põllukive, mis kõik on leidnud oma koha peenardes, muruservas, isegi ehituses täiendava elemendina.

OÜ ReinPaul tootmisterritoorium

Ebavere külas on eeskujuks igale suurtootjale, suure tehnikaga tegelejale: korrastatud hooned, korralikult ülesrivistatud tootmismasinad, niidetud ümbrus.

Mati Mere kartulihoidla ümbrus Ärina külas andis aimu korda ja puhast ümbrust hindavast peremehest - eeskujulik haljastus, piinliku täpsusega ladustatud kartulivakad.

Hindamiskomisjonile jäid silma veel RMK Triigi kontori ja Baltic Agro AS väga korrastatud territooriumid.

Kortermajade puhul jäid silma Väike- Maarja aleviku kortermajad. Väike- Maarja alevikus on palju kortermaju/ ridaelamuid, mille ümbrus on niidetud ja korras.

Jätkuvalt on väga korras Lõuna tn 19 kortermaja territoorium, seal on alati niidetud ja hoolitsetud ümbrus ning maja terviklikult remonditud.

Kiidusõnu pälvis Tamme tn 5A kortermaja, kus maja esine on justkui lilleaed, maja üldilme väga korras ja puhas. Samuti on hindamiskomisjonile mitmel aastal silma jäänud Tamsalu mnt 7 ridaelamu, kus nii maja kui maja esine haljasala on väga hästi hooldatud ja puhas.

Samuti leidis hindamiskomisjon, et Ehitajate tee 7 ja 9 kortermajadel on suur haljastuspind, mis on hästi hooldatud ja korras ning väärib äramärkimist.

Komisjon otsustas teha vallavalitsuse ettepaneku tunnustada järgmiselt: Asutuste ja ettevõtete kategoorias

  • Vao ratsaklubi, hobusetall koos ratsakompleksiga (Talli ja Platsi kinnistu, Vao küla);
  • Endine Simuna keskuse katlamaja hoone, tootmismaa Simuna alevikus (Allee tn 5 kinnistu)
  • OÜ ReinPaul tootmismaa Ebavere külas (ReinPauli kinnistu)
  • Mati Mere tootmismaa Ärina külas (Sulase kinnistu)

Korterelamute kategoorias

  • Tamme tn 5A kortermaja Väike- Maarja alevikus
  • Tamsalu mnt 7 ridaelamu Väike-Maarja alevikus
  • Ehitajate tee 7 Väike-Maarja alevikus
  • Ehitajate tee 9 Väike-Maarja alevikus 2013. aasta valla kaunimad kodud esitatakse tuleval aastal osalema maakondlikul konkursil „Lääne-Virumaa kaunis kodu 2014".
Sel aastal maakondlikul konkursil „Lääne-Virumaa kaunis kodu 2013" osalenud kodud olid väga edukad. 46 objekti seas tunnustati kõiki meie valla poolt esitatud objekte.

Perekond Pello kodu Kolde 7 Väike- Maarjas pälvis maakonnas peapreemia ja sai tunnustuse ka presidendilt.

Perekond Haiba kodu Kolde 15 Väike-Maarjas pälvis maakonna II koha eramute kategoorias.

AS Baltic Agro tootmiskompleks Ebavere külas pälvis tunnustuse kui arenev tööstusmaastik.

Helju Nurk pälvis elutööpreemia oma kiviktaimla eest Lõuna tänava ühisaiamaade juures.

Vastuvõtt maakonna 2013. aasta kaunimate koduaedade omanikele toimub 20. septembril Venevere seltsimajas.Allee tn 5 Simuna alevikus. Leie Nõmmiste foto
Väike-Maarja Valla Infoleht

Vao ratsaklubi tallihoone. Leie Nõmmiste foto.
Väike-Maarja Valla Infoleht

Tamme tn 5 a Väike-Maarja alevikus. Leie Nõmmiste foto
Väike-Maarja Valla Infoleht

Tamsalu mnt 7 Väike-Maarja alevikus. Leie Nõmmiste foto
Väike-Maarja Valla Infoleht