Keila Leht

Keila ujula omapära on, et basseinid ei ole mitte plaaditud, vaid kaetud plastikkattega. Vastava lahenduse Eestisse toomisel oli Keila Tervisekeskus pioneeriks, kuid tänaseks on selliseid ujulaid Eestis juba pea kümmekond. Mujal maailmas on sarnaseid lahendused juba aastaid väga levinud nii kodubasseinides, avalikes ujulates, veekeskustes kui ka olümpiabasseinides. Plaatidest pehmema kattematerjali eelis on lihtne hooldatavus ja sellega kaasnev puhtus ning samuti on see turvalisem ujujatele, eriti aga lastele. Keila kogemus näitas, et esimene tõsine remont tuli ette võtta alles 10 aastat peale avamist, kui paljud teised ujulad peavad läbima igaaastase basseinide hooldusremondi. Keila ujula ehitamisel on kasutatud Myrtha tehnoloogiat, mis on maailmas juhtivtehnoloogia ujulate ehitamisel, ning remondi käigus teostatud eksperthinnangud kinnitasid, et ujula põhikonstruktsioonid on ajahambale väga hästi vastu pidanud.

Selleaastase remondi käigus vahetati basseinide põhjakatted, aga samuti basseinide valgustus, tihendid, filtrid jm. väikeseadmed. Samuti teostati hooldusremonti põrandatele, kus aeg ja vesi teevad vuukide ja plaatidega oma tööd. Erinevate remont- ja hooldustööde kogumaksumus jäi suurusjärku 25 tuhat eurot. Järgmisel aastal viiakse riigi poolt rahastatava saastekvootide projekti raames Keila Tervisekeskuses läbi nii tehnosüsteemide uuendusi kui konstruktsioonide soojendustöid, et muuta hoonet energiasäästlikumaks.

Alates augusti teisest nädalast on Keila Tervisekeskuse ujula külastajatele jälle avatud ning võimalik tutvuda uuenemiskuuri läbinud basseinidega.
____________________________________________________
INFO:

Keila ujula koos spordikompleksiga oli üks esimesi kaasaegseid ujulaid Eestis, mis esimestel tegutsemisaastatel oli niivõrd populaarne, et Keilasse vooris kohale külastajaid nii Harjumaalt kui ka üle Eesti. Kümne aasta kestel on Eestisse kerkinud arvukalt uusi ujulaid ja veekeskuseid, mistõttu Keila ujula on jäänud eeskätt kohalike ja Lääne-Harjumaa elanike sportimise ja vabaaja veetmise kohaks.

Keila Tervisekeskuse ujula erineb samas siiani teistest ujulatest -veekeskustest oma mitmekülgsuse poolest.

Kaheksa 25-meetrise raja ja erinevate sügavustega bassein on üks hinnatumaid võistluskohti Eestis ning sobib samas harrastajatele, lastele ujumise algõppeks, aga ka vesiaeroobika tundide korraldamiseks.

Madal lastebassein koos liutoru ja massažidušidega on suurepärane ajaveetmiskoht lastega peredele, kuhu tullakse siiani nädalalõppu veetma üle Harjumaa ning kaugemaltki.