Aulepa tuulepark Foto: Tiit Blaat

Kolmapäeva hommikul helistas Lääne Elu toimetusse üks lehelugeja, kes teatas, et Aulepa tuulepargis algab remont, hiiglaslik kraana tõstab tuuliku tiivulist rootorit maha. Kui kiiresti teete, saab uhkeid pilte.

Hea, et asukoht enne väljasõitu täpsustatud sai. Kui selge ilmaga on tuulepark toimetuse aknast nähtav, siis kolmapäeval olid mudalinna tänavad uttu maetud. Kella poole kaheteistkümne paiku ennelõunal on Aulepas nähtavus null. Tuult pole ollagi. Peatun tuulepargi sissesõidutee alguses. Ei paista ühtegi tuulikut. Vaid korraks vilksatavad ühe labad udupilvede vahelt.

Aulepa tuugenid on 100 m kõrguse torni otsas. Generaator kaalub 127 tonni, käigukast 50 tonni ning kolme labaga rootor 60 tonni. „Kui sel nädalal saame tõsted tehtud, siis järgmisel nädalal on tuulegeneraatori kokkupanek ning seejärel saame tuuliku taas käivitada ja nn proovisõidu teha,” ütles Soome firma Santasalo Moventas projektipealik Timo Niininen.

Käigukasti vahetus pole niisama lihtne. „Kõigepealt tuleb alla tõsta tiivik, seejärel pääseb käigukasti juurde,” selgitas Niininen. Seega kokku 110 tonni.

Loe pikemalt ja vaata pilte Lääne Elust.