Foto: Andres Putting

Kolmapäeva pärastlõunal kogunesid lapsed muu­seumi õppeklassi, kus jaguneti kaheks rühmaks: puutööhuvilised ning meisterdamise huvilised. Seltskond toredaid poisse läksid Leppoja tallu, kus valmistasid salvrätihoidja. Õpihimulised tüdrukud jäid aga Tsäimajja, kus nad tegid süüteroose, ajale­hest punutud korvi ja fliisist istumisaluse. Esimene töine tööpäev lõppes maitsva õhtusöögiga Tsäima­jas. Seejärel asuti väikesele jalutuskäigule, et jõuda ööbimiskohta, Värska Noortekeskusesse. Kohale jõudes leiti endale kiiresti koht, kuhu oma asjad panna. Õhtu noortekas oli sisustatud võistlustega, viktoriinidega, mängudega, jne. Öörahu saabudes oli lastel energiat veel palju, kuid lõpuks murdis uni ka kõige tugevamad.

Hommikul olid mürakarud juba varakult ärkvel, sest õhtul pooli jäänud jutud ja mängud tahtsid lõpetamist. Pärast hommikusööki ja asjade pak­kimist ootas lapsi ees teine töine meisterdamise päev. Lõunaks said väikesed meistrid oma tööd lõpule viidud. Enne koju minekut söödi kõhud täis ning saadi mälestuseks ka väike meene-Vana Jüri Seebikoja seep.

Kaks töist päeva möödusid kiiresti. Tore, et laste huvi oli programmi vastu suur, kuid kahjuks kohtade arv piiratud. Suur aitäh toetajatele: Värska Vesi AS, Se­tumaa kultuuriprogramm, Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Värska Avatud Noortekeskus.

Kohtumiseni järgmisel aastal Kevadvaheaja pro­grammis!