Radiaator FOTO: Marko Mumm

Majahaldur Jelena Vilinski sõnul olid majal võlad juba enne tema asumist majahalduriks: "Mina hakkasin tööle asudes arveid maksma korralikult iga kuu. Võlad vähenesid, kuid päris lahti neist ei saanud, selleks on vaja aega."

Uus tänav 11 maja olukord on keeruline. Vilinski sõnul allkirjastati soojatarnijaga kindlate tingimustega maksegraafik, kuid raha ei jätku, et sellest kinni pidada. Need, kes maksavad korralikult, ei saa enam rohkem maksta, sest siis ei jää neil enam raha elamiseks. Teistel, kel südametunnistust pole, on aga ükskõik.

Nüüd on VKG soojus majaelanikke hoiatanud, et kui ka detsembris ei suudeta lepingutingimusi täita, lülitatakse seal soojus välja.

Vilinski praegusel juhul probleemile lahendust ei näe: "Kuidagi ei õnnestu mul inimestele selgeks teha, et oma korteri eest tuleb maksta; et maja on ühtne tervik ja radiaatoreid ei tohi maha lõigata, kuna neid on hiljem väga raske taastada; et surnud enam tagasi ei tule ja kõik pärijad ei ole korralikud inimesed; et linnal pole tühje kortereid vaja ja et appi ei tule neile keegi."

Loe pikemalt 5. detsembri Põhjarannikust.