(foto: Loksa Elu) Eestielu

Tants on vanimaid kunstiliike, see kuulus algselt maagiliste kombetalituste juurde. Praeguseni on tantsul tihe seos rütmimuusika ja lauluga.

Idee selle kontserti jaoks andis õpetaja Natalja. Nagu õpetaja Raidi Andre ise ütles, et ta lasigi endale kärbse pähe panna ning nii see muusikaõhtu aset leidiski. Kontserdil saime kuulda plokkflööte, erinevaid klaveripalu, kitarrimuusikat, viiulikõla ning isegi tšellot. Kontsertmeistrina andis kontserdi õnnestumisele suure panuse õpetaja Diana Gromova, kes saatis klaveril nii õpilasi kui ka õpetajaid. Kaunitele muusikapaladele pakkusid suurepärast lisa videolõigud erinevatest tantsudest. Nii saime aimu pavaani sammudest ja allemandist, giguest, sarabandist, menuetist ja tangost. Olid ka väga lõbusad videod, näiteks „Saraband –techno remix“ - saraband kaasaegses tantsuversioonis. Eriti lõbus oli video lumivalgekesest ja seitsmest pöialpoisist tantsimas lõbust itaalia päritolu tarantellat. Kuna kontsert oli väga mitmekesine ning sujuv, siis kadus poolteist tundi linnutiivul. Õhtu lõpetas katkend filmist „Suur valss“, kus laulis ja tantsis eesti päritolu ooperiprimadonna Miliza Korjus. Kontserdikülalised said aimu erinevatest tantsudest, tantsumuusikast ning võimalik oli näha ka videode vahendusel vanaaegseid kostüüme.

Suur tänu kõikidele esinejatele ja õpetajatele. Eriline tänu Raidi Andrele organiseerimise ja kontserti juhtimise eest ning Lauri Metusele, tänu kellele jõudsid suurele ekraanile videod.

Ootame uusi meeldivaid kontserte! Et teil ikka jaguks ideid ning tahet!