Kuldne Mask Eestis pressikonverents Foto: Taavi Arus

Vapi kirjeldus: sinise ja hõbedaga lainelõikes neljastatud kilbil südapunktis hõbedase raamiga sinine roosaken ning kaks sinist okaspuutaime.
Lipu kirjeldus: sinise ja valgega lainelõikes neljastatud väljal südapunktis valge raamiga sinine roosaken ning (ii ja iii) kaks sinist okaspuutaime. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 1:1, normaalsuurus 105x105 cm.
Selgitus: Sümboli nelikjaotusest tekkiv rist tähistab olulist teede sõlmpunkti, mille keskmes asub Kose alevik - viimast sümboliseerib kirikule viitav roosaken. Okaspuutaimed viitavad vallas esinevale rikkalikule loodusele ja lainelõige Pirita jõele. Veekogusid tähistab sinine värv. Hõbe viitab Harjumaale ning Kose aardeleiule. 

Foto: Kõue Kuulutaja

Märksõna: Üheskoos

Vapi kirjeldus: sinise ja hõbedaga lainelõikes äraskaldjaotatud kilbil hõbedane roosaken ja kolm sinist okaspuutaime.
Lipu kirjeldus: sinise ja valgega lainelõikes äraskaldjaotatud kilbil valge roosaken ja kolm sinist okaspuutaime. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 1:1, normaalsuurus 105x105 cm.
Selgitus: Kose ja Kõue valla ühinemisel tekkiva Kose valla sümbolid aitavad kogukondadel üheskoos edasi liikuda. Uue valla sümbolid on evolutsioon, mis võtavad elemente mõlema endise valla sümbolitest. 

Foto: Kõue Kuulutaja

Märksõna: Katariina

Vapi kirjeldus: sinisel kilbil hõbedased laine- ja sakklõikes piidad ja südapunktis rõngasrist.
Lipu kirjeldus: sinisel väljal valged laine- ja sakklõikes piidad ja südapunktis rõngasrist. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 7:11, normaalsuurus 105x165 cm.
Selgitus: laine- ja sakklõikes piidad viitavad kahele ühinevale vallale - Kosele ja Kõuele. Rõngasrist märgib päikeseratast kui iidset maaharimise sümbolit. Samuti on see kaitsev märk, millel on oluline roll karjakasvatuse ja põllumajanduse juures. Risti ringiga ümbritsemine tähendab ka ühinemist ja kooshoidmist. Sinine värv tähistab rahu, usku ja tõde ning viitab valla veerohkusele. Hõbe märgib valgust, elu, puhtust ja vaimsust. 

Foto: Kõue Kuulutaja

Rahvaküsitlus vallasümbolite kavandite osas toimub kõigis valimisjaoskondades eelhääletamise päevadel 14.10-
16.10.2013 kell 12.00 - 20.00 ja valimispäeval 20.10.2103 kell 9.00 - 20.00.
Valimisjaoskond nr 1 asub Kose vallamajas Hariduse tn 1, Kose alevik, Kose vald.
Valimisjaoskond nr 2 asub Kose-Uuemõisa Raamatukogus, Tiigi tn 1, Kose-Uuemõisa alevik, Kose vald.
Valimisjaoskond nr 3 asub Ravila Lasteaias, Ravila alevik, Kose vald.
Valimisjaoskond nr 4 asub Oru Külakeskuses, Oru küla, Kose vald.
Valimisjaoskond nr 5 asub Ardu Päevakeskuses, Kesk tee 6, Ardu alevik, Kõue vald.
Valimisjaoskond nr 6 asub Habaja Raamatukogus, Habaja alevik, Kõue vald.