Foto: Ilmar Saabas

Projekti peapartneriks on Sigulda linnavalitsus ning kaaspartneriteks Võru linnavalitsus ja Peterburi linnavalitsuse kehakultuuri- ja spordiosakond.

Esimesel päeval tutvusid külalised Võru linna spordi- ja turismitaristuga. Teisel päeval toimus töökoosolek, kus arutati projekti senist käiku ning edasisi tegevusi. Võru eesmärgiks selles projektis on Kubija spordi- ja rekreatsioonikeskuse edasiarendamine multifunktsionaalsemaks keskuseks.

Kavas on Männiku tänava rekonstrueerimine Kubija järvega piirneval lõigul, Kubija rolleriraja ühendamine Kose-Haanja kergliiklusteega, spordi- ja mänguväljakute uuendamine, keskuse abihoone ehitus, soetatakse ka traktor koos lisaseadmetega radade hoolduseks. Projekt lõpeb 2014. aasta juunis.

Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti- Läti-Vene piiriülese koostöö programm (2007-2013) toetab rahaga ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel.

Programmi koduleht on www.estlatrus.eu.