Foto: Maarika Liepkalns

Tundub, et Vahur Kersnale meeldib teha südamlikke ja hingeminevaid saateid - igast tema saatest kiirgab soojust ja elutahet. Tuntud telemees ütleb ise: "Teen selliseid saateid, mis inimestele korda lähevad."

Meiega suhtles Vahur Kersna talle omaselt tagasihoidlikult ja südamlikult. Algul rääkis ta lühidalt oma teletööst, hiljem vastas küsimustele.

Tema olemust iseloomustab selgelt ütlus: "Mul ei ole tähelepanu kunagi vaja olnud, sest see tuleb iseenesest."

Vestluses jäigi peamiseks teemaks Vahur Kersna viimane saade "Iga pink räägib oma loo," kus kajastatakse tublisid inimesi meie ümber. Isiklikult soovib saatejuht panna nimelise pingi Kaika Lainele - selle soovi ta ka täidab.

Elulooraamatu kirjutamisel olid tal abiks märkmed, kus olid kirjas tähtsamad elusündmused. Need ta kirjutas, mõeldes oma pojale ja tulevastele põlvedele, kes peaksid oma esivanemate elu teadma. Külaline ärgitas meid, kohaletulnuidki oma elu kirja panema.

Vastates veel mitmele küsimusele, mille vastused paistsid silma paraja huumori ja irooniaga, kohmetus sõnakas teletäht hetkeks - kuuldes küsimust: "Kui peaksite esitama küsimusi Vahur Kersnale, kuidas vastaksite?" Kogenud saatejuhina vahetas ta teemat ja pakkus rahvale mälestusraamatu kordustrükki koos autogrammidega.

Peale lõputseremooniat rivistus laua ümber pikk, pikk saba...