Suveolümpiamängud Kullamaal. Endine maadleja Jüri Ott ja praegune maadleja, Londoni olümpia koondislane Ardo Arusaar Kullamaa Valla Ajaleht

Suveolümpiamänge oleme pidanud iga nelja aasta järel. 2011.a. viisime läbi ka talimängud. Kõigil kordadel oleme saanud toetust Eesti Olümpiaakadeemialt ja Kullamaa Vallavalitsuselt, nüüd ka harrastusspordi rahastuselt.

Seekord võtsime ette klassikalised spordialad: spordiviktoriin, lauamängude konkurss, kergejõustik, jalgpall, rahvastepall, väike-Rootsi teatejooks, suur kombineeritud teatevõistlus, õpetajate vibulaskmise võistlus. Algklasside kergejõustiku viisime läbi nädal varem.

Korraldatud olid olümpiapäevaks ka konkursid ja pallimängude alagruppide mängud. Kaasa lõid Martna ja Vana-Vigala koolide õpilased.

Võistlustules olid „6 riigi sportlased": Leedu, Läti, Venemaa, Soome, Rootsi, Norra.

Läbi sai viidud ka olümpiamängudele omased rituaalid - rongkäik, lipu heiskamine, sportlaste ja kohtunike vanne, tule süütamine. Esinesid tantsijad ja võimlejad.

Külas oli Londoni olümpial võistlev maadleja Ardo Arusaar, kes süütas ka tule.

Päev oli täis võistluspinget. Kohtunikena tegutsesid õpetajad, lapsevanemad ja õpilased.

Üksikalade kolm parimat said diplomid ja medalid, võistkondlikel aladel olid auhinnaks kringlid ja õunad. Projekti juhtis kehalise kasvatuse õpetaja Viive Karnau.