Lääne-Virumaa kultuuritöötajad Brüsselis Laekvere Valla Sõnumid

17. septembri varahommikul lendasime Brüsselisse, kus meid ootas lennujaamas praktikant Aliise Allik. Koos Aliisega tegime jalutuskäigu päikeselises Brüsseli vanalinnas ning tutvusime kuulsamate vaatamisväärsustega (pissiv poiss Manneken Pis ja tüdruk Janneken Pis, Grand-Place väljak). Saime aimu ka linna kiiresti muutuvatest ilmaoludest, kui päike hetkega kadus ja asendus lühiajalise, kuid tugeva vihmahooga.

Pärast lõunasööki siirdusime nn. Eurolinnaosasse, kus parlamendihoones toimus kohtumine Vilja Savisaar- Toomastiga. Lühikese loenguga tutvustati meile erinevate Euroopa institutsioonide tööd, Vilja Savisaar- Toomast vastas meie küsimustele ning tegime ka ühispildi. Kahjuks sellega Euroopa Parlamendi tutvustamine ka piirdus - remondi tõttu ei olnud meil võimalust külastada istungite saali ning töökabinettidesse külastajaid ei lubata.

18. septembri veetsime linnas omal käel - enamus meie seltskonnast külastas võõrustajate poolt välja pakutud Armee ja Sõjaajaloo Muuseumi (ekspositsiooni 1918 - 1940 aastate osast leidsime ka Eesti sõduri vormi) ning jalutuskäigul Juubelipargist vanalinna tutvusime Belgia rahvuskirikuga (Cathedrale Sts Michel et Gudule). Loomulikult maitsesime ära 3 asja, mis Belgia tuntuks teevad - vahvlid, õlu ja šokolaad. Ringi jalutades jälgisime suurlinna paljurahvuselist melu ning saime osalisteks belgia koolitüdrukute uurimisprojektis.

Hilisõhtul lendasime tagasi Tallinnasse, tulvil erinevaid emotsioone ja tahtmist selle linna kohta rohkem teada saada, kui see lühike külaskäik võimaldas.

Minu poolt tänu maavalitsusele ja keskraamatukogule, kes mulle seda reisi pakkusid ning vallavanemale, kes mind töölt ära lubas.