Pilt on illustreeriv Foto: Andres Putting

Esmaspäeva hommikul kogunesid Tõrvandi lasteaia rüblikud, nii väikesed kui suured, lasteaia õuealale, et tähistada Hiina kalendri järgi 23. jaanuaril algavat musta Veedraakoni aasta saabumist. Kahelt draakonilt, kes olid ka üritusele saabunud, said lapsed teada, et Hiinas peetakse draakonit pühaks, talle omistatakse tohutut väge ja tarkust, jõudu ja mõistust. Lapsed said koos draakonitega harjutada draakonilendu, kirjutada sõna DRAAKON, siin olid tublideks abilisteks draakonitele vanema rühma osavad sõnameistrid.

Pärast musta Veedraakoni aasta avamist liiguti koos oma rühma õpetajaabiga erinevatesse tegevuskeskustesse. Igal rühmal tuli läbida viis keskust, kus lastel oli võimalus lustida kelgumäel, sõites läbi draakonivärava; osaleda teatevõistluses, vedades kelgul palle nii, et mitte ükski maha ei veereks; visata täpsust draakoni suhu ja mängida lumesõda; võtta osa draakonijooksust ja otsida üles oma kodu. Lõpuks jõudsid lapsed väikese draakoni juurde, kes andis neile erinevaid ülesandeid. Lapsed moodustasid lumele käbidest draakoni kujutise, ülesande eduka sooritamise eest oli väike draakon peitnud lume sisse kommipakid, mille ülesotsimine tekitas lastes suurt elevust.

Üritus oli vahva, laste näod särasid ning vaatamata suurele elevusele oli laste uni pärast väga magus. Aktiivselt osalesid üritusel koos lastega õpetajad Maire, Triin, Annela, Vaike ning õpetaja-abid Mare, Heli, Rosalie, Tuulike. Fotoaparaati hoidis lasteaia direktor Ene. Aitäh teile kõigile!