Keila Valla Leht

Kaua te Laulasmaal olete töötanud?

Tulin Laulasmaa Kooli õpetajaks 2006. aastal, kui uue maja ehitus oli veel pooleli ja õppetöö käis Lohusalus vanas majas, mis tänapäevase koolimaja moodi eriti välja ei näinud. Aga õpilasi oli siis ainult 27.

Palju on õpilasi praegu?

Lõppenud õppeaastal oli 171 õpilast. Kümme neist lõpetas 9. klassi, 1. klassi tuleb lapsi üle 30. Laste puudust meil ei ole - taas alustavad kooliteed paralleelklassid.

200 piiri veel täis ei saa?

Algaval õppeaastal vist mitte, kui just viimasel hetkel lapsi juurde ei tule. Aga aasta hiljem küll. Müstilist 200 piiri me taga ei aja, sest koolipere kasv toob varsti kaasa ruumipuuduse. Lasteaed asub meil kahes majas, kaks rühma on Side tee ääres vanas villas. Lasteaiakohti on kokku 128, kuid ikka on järjekord.

Siin kandis elab palju noori peresid.

Paljud on ostnud siia maja või suvila ja selle aastaringseks elamiseks ümber ehitanud. Laulasmaa on ilus koht elamiseks ning Tallinn ja Keila pole kaugel. Siin on lastel hea kasvada.

Teate seda oma pere põhjal?

Meie kolisime siia Lasnamäelt ja tagasi linna küll ei läheks. Vanem laps lõpetas Laulasmaal põhikooli ja õpib nüüd Tabasalu Gümnaasiumis. Noorem lõpetas kevadel Laulasmaa Kooli 1. klassi.

Miks soovisite õppida loodusteadusi?

Olen metsade keskel kasvanud, vast seepärast. Minu lapsepõlvekodu on Läänemaal Matsalu kandis, Lihulas lõpetasin keskkooli. Õpetaja hariduse sain Tallinna Ülikoolis.

Teil on tõeliselt kaunis koolimaja.

Meilegi meeldib. Kui õpilased mõnelt olümpiaadilt või kohtumiselt tagasi tulevad, siis ütlevad, et meie maja on kõige ilusam. Kui on võrdlusmoment, osatakse paremini hinnata.

Nii ilusasse kohta on vist kerge õpetajaid leida?

On neidki, kes on valiku teinud Laulasmaa pärast. Meil on küllaltki püsiv kaader, seoses klassikomplektide lisandumisega vajame juurde klassiõpetajaid.

Ja uut õppealajuhatajat...

Konkurss on välja kuulutatud ja kõigile teada antud. Kandidaate ootame 19. juuliks.