Türi vald

Laupäeval, 7. mail, toimus Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis XII õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse lõppkonverents, kus Eesti Vabariigi presidendi auhinnad said kätte tänavuse võistluse paremate tööde autorid.

Laupa Põhikooli direktor Kaarel Aluoja andis teada, et järvalastest saavutas silmapaistva tulemuse nende kooli VIII klassi õpilane Anni Viirmets, kes sai põhikooli õpilaste arvestuses teise koha tööga „Tuhkatriinust printsessiks". Uurimistöös käsitleti Laupa raamatukogu ajalugu. Töö juhendaja oli õpetaja Kaidi Laur.

Põhikooli arvestuses pälvis esimese koha Are Põhikooli õpilane Kristel Lusik, tema kirjutas töö teemal „Muutustest Are valla ettevõtluses ja töökohtades 1991-2011".

Tänavuse õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse teemaks oli "Kakskümmend viimast aastat Eesti ajaloos" ning korraldajateni jõudis 96 tööd, nii põhikooli kui gümnaasiumi õpilastelt 48.

Õpilaste ajalooalaste uurimustööde võistlust korraldas Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts, ettevõtmise korraldamist toetasid Marga ja Kurt Möllgaardi Sihtasutus, Eesti Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu, Haridus-ja Teadusministeerium ning Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus.