Foto: Raivo Tasso

Uue MRT-seadmega on uuringuid tehtud juba alates oktoobrist. MRT-ga on võimalik uurida erinevaid kehaosasid ja organsüsteeme alates peaajust ning lõpetades liigestega. Ostetud seade on keskmise tugevusega magnetväljaga (1,5 tesla). Tegemist on hetkel Eestis kõige kaasaegsema mudeliga.

Lõuna-Eesti Haiglasse uue MRT-seadme soetamisega avaneb Kagu-Eesti elanikele kodulähedasem ja kiirem võimalus uuringule saamiseks. Koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumiga on võimalik teha uuringuid ka kliinikumi patsientidele, mis lühendab ooteaegu ka Tartus. Uuringute tegemise võimalust pakutakse nii naaberhaiglatele kui ka teistele koostööpartneritele.

Uuenenud taastusravikeskuses on ambulatoorsed vastuvõtud, liikumisravi, füüsikaline ravi. Täielikult on välja vahetatud sisustus ja aparatuur – füüsikalise ravi seadmed, trenažöörid. Keskuses on nüüd olemas ka soolakamber, mis aitab kaasa hingamisteede haiguste ravile. Esialgselt on osakonna lahtioleku aeg tööpäeviti 08.00-18.00. Endiselt jätkatakse vesivõimlemisega, massaažiga, kinesioteipimisega, füsioterapeuditeenustega.

Investeeringu suurus on ca 1 500 000 eurot. Sellest 2/3 moodustab MRT soetusmaksumus.