Järvakandi katuseta maja Foto: Siim Solman

Kindlustus lähtus oma otsuse langetamisel ekspertiisist. Ahtiainen tunneb aga, et see tehti kiirkorras ja lohakalt. Ekspert saabus alles teisipäeval, kuid maja katus tuli alla neli päeva varem ehk reedel. Selleks hetkeks oli katus juba ära koristatud. „Mille alusel ta siis seda ekspertiisi üldse tegi? Mille alusel ta tuvastas, et katusekonstruktsioon oli kinnitamata?" on küsimused, mis Ahtiainenil paratamatult tekkinud. Lisaks on näiteks neljakorruselise maja korruste arvuks ekspertiisi akti kirjutatud hoopis kuus.

If kindlustuse kommunikatsioonijuht Rain Porss tõdeb, et tormine aeg toob endaga palju kahjunõudeid kaasa. See mõjutab, kui kiiresti ekspert kohale jõuab. „Eksperdi kinnitusel ei seganud esmased koristustööd hinnangu andmist katuse aluskonstruktsioonide kinnitustele," ütles ta.

Praegu on majal ajutine katus, mis ilmastiku eest kaitseb. Tellingute rent ei ole aga odav. Kui kindlustus renti ei hüvita, võib tekkida väga keeruline olukord. „Kui me seda nüüd maksta ei suuda, siis tuleb tellingufirma ja võtab katuse pealt ära. Ja siis tekivad majal juba muud kahjustused," kardab Ahtiainen tuleviku pärast.

Loe pikemalt 19. veebruari Raplamaa Sõnumitest