Scanpix

Küsimused koostas ja mänge juhtis Omar Kaljuvee, kes on ise väga tubli kilbar, sel aastal saavutas ta Eesti paarismälumängu karikavõistlustel 10. koha.

Turniiri jooksul tuli vastata kokku 120 küsimusele, millest üksikud jäid ka vastuseta ning andsid seega mängijaile juurde uusi teadmisi. Punktisüsteemi kohaselt jagati igal võistlusel nn teadmiste punkte ja kohapunkte.

Kõige teadjamateks osutusid Värska Gümnaasiumi õpetajad. Turniiri võitis taas paar koosseisus: Maret Hunt ja Piret Ziugand, kes kogusid enim punkte kõikidest osamängudest.

Pakun ka lehelugejale nuputamiseks turniirilt 3 küsimust:

1. Missugune maailmaajalooline sündmus juhtus kell 19.33 25. detsembril 1991. aastal?

2. Õlipuu perekonda kuulub 33 liiki igihaljaid puid ja põõsaid, mis kasvavad looduses Vana Maailma troopikas ja parasvöötme lõunaosas. Eestis kasvatatakse taimedena õlipuu lähisugulastest forsüütiat, sirelit, ligustrit, harvem lumepuud, fillüüreat ja osmantust. Eestis kasvab ka üks looduslik õlipuuline (Fraxinus excelsior). Küsime selle puu eestikeelset nimetust?

 3. Milline on ainus moslemienamusega linn, kes võõrustanud olümpiamänge?

 Kindlasti on kavas tuleval aastal mälumänguturniiriga jätkata. Raamatukogu mahutab aga pisut enam kui neli võistkonda, seepärast ootame tuleval aastal pisut aktiivsemat osalemist. Antud üritust toetas Värska valla haridus- ja kultuurikomisjon