Mart Helme-Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna linnapeakandidaat Foto: Tiit Blaat

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et seoses Interpoli otsusega kuulutada IRL-i linnapeakandidaat Eerik-Niiles Kross rahvusvaheliselt tagaotsitavaks peaks ta end valimistelt taandama. "Peame absurdseks olukorda, kus Eesti pealinna juhiks pürgib inimene, kes ei saa Eestist sammugi välja astuda, kuna teda ähvardab nüüd juba mitte ainult Venemaal vaid kogu maailmas vahistamine. Ühtlasi ootame IRL-ilt selget ja kiiret hinnangut Krossi sobivuse kohta esindama neid poliitikas," teatas erakond.

Konservatiivne Rahvaerakond leiab, et Krossi eneseõigustus, nagu oleks tegemist Venemaa poolt organiseeritud poliitilise tagakiusamisega ei ole enam tõsiseltvõetav, kuna see tähendaks otseselt, et Interpol ei ole mitte sõltumatu ja usaldusväärne rahvusvaheline õiguskaitseorganisatsioon vaid Venemaa ripats.

"Me ei saa nõustuda Krossi enda hinnanguga, et "minu olukord on püsinud muutumatuna ja endiselt tore", olukord on drastiliselt muutunud," selgitab Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

"Kross võis hoobelda oma tagaotsitavuse faktiga seni, kuni ta oli tagaotsitav vaid Venemaal. Nüüd on ta tagaotsitav rahvusvaheliselt ja ei saa sisuliselt Eestist jalgagi välja tõsta ilma arreteerimisohuta. Ta on täiesti üheselt kuulutatud rahvusvaheliselt kahtlustatavaks kurjategijaks. Peaks olema elementaarne poliitiline kultuur, et ta lõpetab kampaania ja asub tegelema enda kaitsmisega. Ei Kross ise ega tema pöidlahoidjad Eesti meedias saa enam teeselda, et probleemi pole või loota, et see laheneb kuidagi iseenesest," ütleb Helme.