6AM01SEP11B12 Foto: Arno Mikkor

Viljandi maavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Anneli Kundla rääkis, et seekordne Viljandimaa memme-taadi pidu kannab nimetust „Maailm om kui lapitekk". „Tänavust kultuuripärandi aastat silmas pidades on kavas olevad laulud ja tantsud ühendatud mulgikeelsete tekstide ja luuletustega. Vahetekstid seadis kokku Viiu Lepik," tutvustas ta.

Viljandimaa memme-taadi peo pealavastaja on Anu Tomp. Kapellide osa on kokku seadnud Mait Reimann ning laulude poole Syrle Eesik. Peo kohapealne korraldaja Mõisakülas on Laine Pedaja. Tänavusel peol lööb kaasa 25 kollektiivi ja kokku ligi 300 osalejat.

Memme-taadi pidu algab Mõisaküla suveaias pühapäeval, 19. mail kell 15.30. Sellele eelneb aga rongkäik, mis hakkab liikuma kell 15.15 Mõisaküla linnavalitsuse eest.

Pealtvaatajate jaoks on pidu tasuta ning kõik huvilised on oodatud sellest osa saama.

Anneli Kundla jutu järgi esitavad Viljandimaa eakad sama kava ka nädal hiljem Võru-Kubija laululaval, kus peetakse 26. mail Lõuna-Eesti memme-taadi suvepidu „Rõõmutsõõr". Järgmisel, 2014. aastal on aga Lõuna-Eesti memme-taadi suvepidu taas Viljandimaa korraldada.