Meremäe vald

Meremäel peeti pidulikult migulapäeva vallamaja saalis kontserdiga, kus esinesid noored muusikud Vastseliina Muusikakoolist ning mudilaskoor ja neidude ansambel Meremäe Koolist. Saalitäis rahvast nautis maitsvaid kooke, näitust, muusikat ja koosolemist. Alates migulapäevast algab talvetee üle vete, sest Mikul needib veed kinni.

Migulapäeval avati Obinitsa Muuseumis ka käsitöömeistri Maidi Maria Tammiku käsitöönäitus.

Algaval aastal 85 aasta juubelit pidav kauaaegse käsitööõpetaja ja Obinitsa Pensionäride Seltsi eestvedaja poolt väljapanekud on perfektsed, maitseka värvivalikuga ja väga erinevates tehnikates  vaadatav muuseumi II korrusel kuni kevadeni.

Meremäe vald

Valik Maidi-Maria Tammiku valmistatud esemed  on laualinadest ja kostüümidest kuni suurte seinavaipadeni.

Mõnedeks erilisteks pärliteks võib pidada 1948.a. valminud tikandiga siidpluus ja natuke hilisemast ajast ristpistes seinavaip, mille tikkimise aluspinnaks on kasutatud takuseid suhkrukotte, mille valmistamine nõudis meistrilt peale suure püsivuse ka füüsilist jõudu. Teisedki näitusel olevad esemed on sellest ajastust, kus pidi toime tulema kitsastes oludes ning sobiliku materjalipuuduses. Kogu näituse vaatamist saadab  soe tõeliselt kirglik pühendumuse tunne.

Maidi Maria Tammiku kirjelduse piduliku laudlina tikandi sünni  kohta ütles ta nii : "Siidiniiti ei olnud siis kuskilt saada, aga tikkida tahtsin. Ma harutasin pesunööri, mida kattis valge siidiniit, ja nii saigi see linik tehtud..."