Meie pankades on suurimad hoiused läbi aegade ja intressid madalad, mis ajendab säästudele alternatiivseid kasvukohti leidma. Alternatiiv leitakse sageli kinnisvaraturult kuhu investeerimist soosivad täna veel soodsad hinnad. Lisaks on pangad asunud laenukraane avama. Eestlane eelistab üürikorterile päris oma kodu, mistõttu võetakse pankade ees sageli pikaajalisi kohustusi.

Miks kinnisvara?

Olen veendunud, et suur osa hoiustest investeeritakse kinnisvarasse veel sel aastal. Kevadest alates on hoomata inimeste soovi teha sobilik investeering veel enne euro tulekut, ära tulekski kasutada turu madalseis. On ju vana tõde, et osta madalseisu ajal ja müü kõrgperioodil. Selge on, et majandusnäitajad enam ei kuku. Analüütikud on arvamusel, et kinnisvaraturu põhi on käes. Täna on tehingute arv juba kerkinud ning kinnisvarabüroode käive kasvab. Aktiivsus tekkis kinnisvaraturul juba selle aasta aprillis-märtsis. Kinnisvara on paljudele üheks väheseks kindlaks investeeringuks, see on käega katsutav, praktiline ja pärandatav .

Mida osta?

Kui soovid selgust, küsi abi spetsialistidelt kogenud ja hea mainega kinnisvarabüroodest. Ebaprofessionaalsete büroode poolt “ära räägitud” inimesed pöörduvad tihti pettunult abi saamiseks suurematesse kinnisvaraettevõtetesse, kui “head nõuanded” on juba vägagi kulukaks osutunud. Suured ja tuntud bürood ei saa endile mittekvaliteetset teenust lubada. Universaalset nõuannet küsimusele “mida osta” ei ole. Soove ja võimalusi tuleb vaadelda alati personaalselt.

Mis saab 2011. aastal?

Aasta algus on kinnisvaraturul tavapäraselt vaikne. Harjuda tuleb uute palganumbrite ja hindadega. Väikerahvale omaselt toimuvad Eestis muutused ja kohanemised ladusalt. Ärikinnisvara sektoris ei määra eurole üleminek tõenäoliselt midagi, kuna lepinguid tehti eurole toetudes juba ammu. Üldist hinnatõusu kinnisvarasektorisse ma ei ennusta, küll aga on näha kerget hinnatõusu just väärtuslikumate maatükkide, korterite ja ka majade osas.