Festivali peakorraldajad: Mooste vallavanem Ülo Needo ning festivali hing ja kunstiline juht Ülle Podekrat. Foto: Riho Semm
Osalejatelt eesti pärimusmuusika tundmist, väga häid interpreteerimisvõimeid ja heal tasemel muusikaliste seadete tegemise oskust nõudev võistluskontsert on festivali tippsündmus, kus igal ansamblil tuleb žüriile esitada kaks loomingulist seadet, millest üks põhineb festivali kohustuslikul lool ning teine vabalt valitud rahvamuusika palal.

Võistluskontserdil osalejaid hindab žürii järgmises koosseisus:
Tauno Aints - helilooja, žürii esimees;
Ando Kiviberg - Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja;
Peeter Rebane - muusik ja interpreet;
Sven Grünberg - helilooja
Ingrid Rüütel - esimesest festivalist alates žürii töös osalenud etnomusikoloog ning festivali patroon.

Võistluskontserdil astuvad üles poolakate esindajad ansamblist LAIKONIK (Eesti Poola Selts) ja vene keelt emakeelena kõneleva kogukonna esindus ansambliga SAMSAARA (Stuudio Joy).

Uute tulijatena saab näha kollektiive SÄGAMUHVINTS (Kolga-Jaani), SINGELUS (Tartu), WIGLA (Tallinn) ja sõpruskonda KRISTA, UKU, MAARIS, samuti on esmakordselt esindatud Mooste kooslusega PLATS, KLEYN & MC GINLEY, mis ühendab MoKSi juures tegutsevaid loomeinimesi ja nende sõpru.

Uuesti tulevad end proovile panema varasematel aastatel rahalisi preemiaid võitnud ja eesti publikut oma vihmaloitsu videoga hullutanud ansambel GREIP (Pärnu) ning 2010. aasta peapreemia laureaat KRÜÜSEL.

Lisaks astub festivalil üles varem võistluskontserdil osalenud ning erinevaid auhindu võitnud kollektiivid SÕÕRIQ (Värska), VEA (Tarvastu), MEHEPOJAD (Melliste), VIKERKAARE HALLSKAALA (Tartu) ja FIBRILL (Võru).

Võistluskontserdi kohustuslikuks looks kõigile osalejatele on Rõuge kihelkonnast pärit laulumäng "Kaks neidu metsa kõndma läks".

Parim esitaja saab 1000 eurose peapreemia, teine preemia läheb parimale kohustusliku loo seadele ning lisaks antakse välja ka noorte ja üllataja preemiad.

Lisaks rahalistele preemiatele on eriauhinnad Põlva Maavalitsuselt, Viljandi Pärimusmuusika Keskuselt, Võru Folkloorifestivalilt, Võro Instituudilt ja festivali patroonilt  Ingrid Rüütlilt ning oma panuse saab anda ka publik, hääletades Publiku lemmiku.

Võistluskontsert algab 28. aprillil kell 18 Mooste Folgikojas, mis on Kagu-Eesti suuremaid statsionaarse heli- ja valgustehnikaga varustatud kontsertsaale. Õhtut juhib Ants Johanson.

Festival avatakse juba 27. aprillil vähemusrahvaste kontserdi ja päikese looja laulmisega ning jätkub vabalava kontsertide ja õpitubadega laupäeval, 28 aprillil, kulmineerudes kell 18 algava võistluskontserdiga.

Võistluskontserdi pilet on 10 eurot ning seda saab osta kohapealt.

Festivali korraldab MTÜ Folgisellide Selts ja Mooste vald.