Külatahvli avamine 4. mail 2013. Fotod MTÜ Purculi kogust Raikküla Valla Leht

Toimus ka Heiki Maibergi „Piibujuttude" teise raamatu esmaesitlus. Muusikalist meelelahutust pakkus lõõtspillimees Kaarel Kõivupuu. Tal oli kaasas neli pilli ja kõiki neid tutvustas ta väga kaasahaaravalt, justkui oleks tegu elusolenditega.

Teatris käisime kaks korda. Tallinnas Draamateatris vaatasime "Rahauputust" ja Pärnu Endlas kantrimuusikali "Viimane kauboi". 23. jaanuaril on ees eelmise aasta menuetenduse "Boyband" ühiskülastus Endlas.

Teatrit on sellel aastal kohapealegi jagunud. Oktoobrikuus sai meie majas vaadata Hageri näitetrupi mängitud A.Kivirähki "Uljast neitsit". Etendus oli hoogne ja lustakas, kahju ainult, et nii vähe inimesi oli tulnud sellest sündmusest osa saama.

Novembris toimus taaskohtumine Arvo Treimaa lavastatud R.Thomase "Kaheksa armastava naisega". Taaskohtumine selles mõttes, et kümme aastat tagasi osalesid samas etenduses meie oma küla naised ja ka kaks laenatud meest, kes olude sunnil toona naisi kehastasid. Seekordses koosseisus mängisid Rapla Keskraamatukogu naised ja peab ütlema, et hästi mängisid. Jõudu Arvole järgnevateks lavastuslikeks leidudeks!

4. mail toimusid traditsioonilised talgud. Osalised olid jaotatud gruppidesse ja tehtud sai hulk tarvilikke töid. Suur tänu kõikidele külaelanikele, kes väärtustavad oma koduküla heakorda ja on nõus oma vabast ajast kaasa lööma, ikka selle nimel, et meil ja meie lastel oleks siin hea olla! Päeva lõpetasime Purku külade piirkonna infotahvli avamisega ja ühise tordisöömisega.

Suur tänu Aarule ja Ainile, kes hoolimata mõningatest viperustest tahvli paigaldatud said. Tänusõnad ka Urvele ja Edele, kes olid eelnevalt ära teinud põhjaliku töö infotahvli koostamiseks, samuti Jaagule, kes aitas leida võimalusi infotahvli ja külaplatsi väljaehitamise rahastamiseks.

Jaanituli sai peetud 22. juunil. Toimusid võistlused ja loterii. Peo ajaks sai tublide oma küla meeste abiga valatud ka tantsuplatsi põrand. Tantsumuusikat oli tulnud tegema kahemehebänd Enno ja Sõber, kelle võimendus meie platsi jaoks kahjuks liiga nõrk oli. Seetõttu jäi sellel jaanitulel tantsuplatsi kasutamine üsna tagasihoidlikuks, lustisid põhiliselt lapsed.

Samas peab meeste kiituseks ütlema, et mängisid nad ausalt poole kolmeni. Lõke aga oli meil kindlalt üks valla kaunimaid! Selle eest aitäh Anttile, Koidule, Mardile ja Kaimarile. Kaidole tänusõnad pinkide-laudade kokkupaneku eest.

Rahva seas tekitas pahameelt osalustasu küsimine. Kuna MTÜl jaanitule korraldamiseks arvestatavaid summasid ei olnud, siis kogu piletiraha läks ansambli esinemistasuks. Oma vahenditest suutsime soetada võistlusmängude auhinnad.

Sel aastal juhtus nii, et väga lühikese vahega peeti meie külas kaks jaanituld. See on mõtlemise koht - nii väikeses külas võiks olla ikka üks ühine jaanituli. Eks kõik on läbirääkimiste küsimus ja nii ootamegi kaasalöömist, häid mõtteid ja põnevaid ideid järgmise jaanitule organiseerimisel kõigilt külaelanikelt.

August oli toimekas kuu. 9. augustil peeti meil Eesti Huumoriliidu konverents ja avati Eduard Tüüri naljapiltide näitus. Konverentsil osales ka Berliinist pärit noor karikaturist Frank Zimmermann, kelle tööde näitust saab praegu Purkus kohapeal vaadata.

16.-18. augustil võõrustasime noori sotsiaaldemokraate, kes korraldasid meie majas Sotsiaalse Liidri Akadeemia. Selle hooaja pärliks võib pidada oktoobrikuus toimunud väga südamlikku kohtumisõhtut Riho Sibulaga. Purkus kasvanud ja koolis käinud muusikut olid kuulama-vaatama tulnud nii noored kui vanad. Publiku hulgas oli ka Riho koolivendi- ja õdesid. Riho oli taaskohtumisest koduküla rahvaga silmnähtavalt liigutatud ja plaanib uuesti meid oma muusikaga rõõmustada järgmisel aastal.

Jaanuarist aprillini said huvilised kaasa lüüa Hiina tervisevõimlemise Qigong treeningutel Katrin Parve juhendamisel. Treeningud jätkuvad järgmisel aastal, nüüd on võimalik tutvuda ka Shindo venitusvõimlemisega. Sügisesel hoidiste päeval tegime tutvust ukraina köögiga. Ukraina rahvustoitude tegemist õpetas meile Purku külas elav ukrainlanna Maria Brovkina.

Sügisesel koolivaheajal korraldasime koostöös Purku raamatukogu juhataja Rael Padjusega pärlehete valmistamise töötoa lastele. Juhendajaks oli Kabala lasteaia-põhikooli vilistlane Katrin Sillavere.

Mälumänguhooaeg algab oktoobris ja lõpeb aprillis, igas kuus toimub üks mäng. Sel hooajal viisime sisse väikese tehnoloogilise uuenduse - hakkasime kasutama küsimuste esitamisel projektorit.

See säästab aega, hoiab paberit kokku ja muudab mängu ka atraktiivsemaks, kuna saab kasutada palju pildimaterjali.

Oktoobrikuus paigaldati lasteaia mänguplatsile värviline ja lastesõbralik liumägi ja kiiged ning plats ümbritseti võrkaiaga. Sellega on loodud turvaline keskkond, kus meie küla lapsed saavad oma vaba aega veeta. Projekti rahastas PRIA, projekti elluviimisel olid abiks Raikküla Vallavalitsus ja Kabala Lasteaed- Põhikool.

Sügisel alustas taas käsitööring Gerli Karu juhendamisel. Koos käiakse kaks korda kuus kolmapäeviti. Kavas on palju põnevat ja kõik käsitööhuvilised on jätkuvalt oodatud osalema.

Soovime kõigile rahulikke ja valgeid jõule ning tegusaid päevi uuel aastal!