Foto: Priit Raudla Tarvastu Teataja

Mulgi pidu plaanides ei osanud korraldajad lootagi, et sellest kujuneb suvealguse suurim mulkide ühine tantsu- ja laulupidu. I Mulgi pidu peeti 5. juunil 2010 Karksi lossimägedes ja II Mulgi pidu 9. juunil 2012 Tõrva linna staadionil.

Tänu eelmise Mulgi peo lõpus korraldatud vallavanemate vahelisele leivarabamise võistlusele, mis selgitas välja uue Mulgi peo pidamise koha, toimub III Mulgi pidu 7. juunil 2014 Tarvastu vallas Suislepas Õhne jõe kaldal. Peo pealkirjaks on "Mulk pastlege ja viisuge lüüp tantsu-laulu lustige".

Peo kontserdi stsenaarium põhineb suures osas laulumängudel. Seda põhjusel, et laulumängude traditsioon on kultuuriloolisel Mulgimaal väga tugev olnud. Õhtusel kontserdil saab esinemas näha üle 1200 Mulgimaa isetegevuslase lasteaedade mudilastest memmedeni, solistidena astuvad üles Anu Taul ja Lauri Õunapuu, kuulda saab ka head lõõtsa- ja torupillimängu. Kontsertkava õnnestumise eest seisavad hea Alli Laande Karksist, Valdeko Kalamees ja Thea Leitmaa Tõrvast, Kersti Vunder ja Kristjan Õmblus Tarvastust ning Silvia Soro Viljandist. Kontserti juhib Õnnelik Mulgi pere. Kohe peale kontserti jätkub pidu ühise simmaniga Tuulelõõtsutajate eestvedamisel.

Seekordse Mulgi peo päeva teeb eriliseks see, et juba päeval kell üks avatakse Suislepa mõisa all jõe ääres laadaplats, kus pakuvad oma kaupa müüjad nii Mulgimaalt kui ka kaugemalt.

Tegevust jätkub kogu perele kuni õhtuse kontserdini välja. Kõik, kes soovivad tulla suurele Mulgi laadale kauplema, on oodatud ja peaksid oma soovist kohe teada andma Tarvastu raamatukogu juhile Aili Andersonile. Samuti saab päeval vaadata külalisesinejate etteasteid. Laadalistele esinevad Kihnu Marid ja külaliskollektiivid Lätist, meelepärast tegevust jagub nii suurtele kui väiksetele, avatud on erinevad õpitoad, saab jälgida Lodjakoja tegemisi ja neis ise osaleda, laste rõõmuks on kohal Mulgi Madin oma batuudiatraktsioonidega.

Kella poole kuuest on kõik esinejad ja külalised oodatud osalema rongkäigus, mis algab Suislepa poe juurest. Ka Mulgimaa vallavanemad on peopäevaks üht-teist huvitavat välja mõelnud ning ootavad kõiki mulgimaalasi ja nende sõpru 7. juunil Suisleppa üht meeleolukat päeva nautima.

Mulkide tantsu- ja laulupidu koos Mulgi laadaga on kõigile tasuta ja kõik on oodatud - üksinda ja sõpradega, kahekesi ja koos lastega.

Kohtumiseni laupäeval, 7. juunil 2014 Suislepas III Mulgi peol.