Foto: Jaan Lukas
Arengufoorumil esitletakse raamatut "Peipsimaa. Maa ja rahvas", mille tekstid on kirjutanud ajakirjanik ja kirjanik Juhanti Pütsepp ja fotode autoriks Ingmar Muusikus. Mõlemad mehed esinevad ka ise presentatsioonil.

Samuti tutvustakse hiljuti valminud  Peipsimaa turismikaarti. Hommiku algaval minilaadal tutvustavad oma tegevust ja tooteid Peipsiäärsed ja piirkonna lähedusse jäävad ettevõtted ja mittetulundusühingud. Foorumi avab Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev. Ligi kümnes ettekandes käsitletakse olukorda ja arenguväljavaateid Peipsimaal , kuid ka teistes veekoguäärsetes piirkondades. Romantilisest rannateest Pärnumaal räägib Pärnu Lahe Partnerluskogu eestvedaja Mercedes Merimaa, kes on kunagi töötanud ka Jõgevamaal. Toimuvad ka mõttevahetused töörühmades.

"Otsustasime Peipsimaa arengufoorumi korralda Mustvees, kuhu erinevatest Peipsimaa paikadest enam-vähem võrdne maa sõita on. Mustvee renoveeritud kultuurikeskus sobib hästi ka sündmuse läbiviimiseks," ütles MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kaja Allilender.