Foto: Sven Arbet .

Tehingu maksumus on Baltic Agro esindajate sõnul pea 20 miljonit eurot. „Seda kõike ei saa kahjuks ühe arve peale kirjutada, sest alguses pidime laadima ainult 25 000 tonni kaupa. Aga kuna oli väga hea vilja-aasta ja koostöö, siis paneme laevale kolm korda niipalju ja veel natuke pealegi,” ütles Baltic Agro viljamüügijuht Timo Sildvee. Tema sõnul jääb eksporditava vilja tonnihind 240–260 euro vahele, sõltuvalt lepingust.

Kui tavaliselt kasutatakse teraviljaveoks 3000–6000-tonniseid kaubalaevu, siis Küprose lipu all sõitev MV Denita Wave on konkurentsitult suurim viljalaev, mida Eestis on lastitud.

Teraviljakoormaid, mis üle Eesti Muugale kokku tuuakse, mahub laeva 2900 autotäit. Kui kõik vilja kokku vedavad veoautod järjekorda seada, moodustuks neist 60-kilomeetrine rivi.

Eilseks oli Muugale kohale veetud umbes 67 000 tonni ja laeva lastitud 5000 tonni otra. Kui Eestile on sellised kogused erakordsed, siis Saudi Araabia jaoks mitte. Nimelt saabub sinna aasta läbi iga kuu kümme sellist viljalaeva.