Foto on illustreeriv Foto: Rauno Volmar

Narva-Jõesuu promenaad on pikem kui teistes suvituslinnades, Pärnus ja Haapsalus, kuid see ei ole ühes tükis. Kokku on promenaad kolme kilomeetri pikkune. Merele lähim, 1,6 kilomeetri pikkune Aia tänav, mis ühendab Narva-Jõesuu sanatooriumi Meresuu spaahotelliga, asfalteeriti ning kõrvale ehitati uus kõnnitee. Promenaadi ilmestavad purskkaev ja piirdeaiaga paviljon.

Lisaks said kivikatte neli mere äärde viivat kõrvaltänavat, valmisid liival ja metsa-all liikumist lihtsustavad laudteed ning luidetele rajatud terrassid, puhke- ja grillimiskohad.

Ranna-ala arendamise käigus soetati ka uued rannaelemendid: riietuskabiinid, pingid, prügikastid, lasteatraktsioonid. Samuti toodi rannapiirkonda vesi ja kanalisatsioon ning puhkajate käsutuses on tualetid.

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi rõõmustas, et ranna-ala arendus tunnistati omala ajal konkurentsivõimeliseks ning sai ELi rahastuse. 2,48 miljonit tuli Euroopa regionaalarengu fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist.

"Kogu Eestis on raske leida nii suure mõjuga projekti - Narva-Jõesuu on kodurannaks 95 000 inimesele. See kohustab arendama Narva-Jõesuu kuulsamat kuurorti edasi nii Eesti elanikele kui väliskülalistele," märkis Maavanem.

Loe pikemalt 5. juuli Põhjarannikust.