Obinitsa - National Geographicu kollane raam Foto: Jassu Hertsmann

Laureaadid:

2013 Aasta Turismitöötaja – Saima Rüütle (Pesa hotelli restorani peakokk) ja Minna Jõgeda (Eesti Fototurismi Keskuse juhataja)

2013 Aasta Atraktiivseim Uustulnuk – Räpina Loomemaja

Kategooria teised nominendid olid Ridali lennuklubi uus hoone, Kristiina Tare kodumajutus, Talukohvik Tillu, Orupedastiku DiscGolfi rada ja Pizza Olive.

2013 Aasta Turismi Tegu – Koostööprojekt "Elu kahe maailma piiril", rahvakeeli tuntud kui National Geographicu kollaste raamide projekt.

Kategooria teised nominendid olid Räpina sadam, RMK Taevaskoja renoveerimine, Lõuna Matkaklubi jalgrattamatk "Põlvamaa pärlid", Pesapuu piiritähised ja kaardid, Seto Külävüü Kostipäiv ning Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse turundustegevus Vene sihtturul.

Päeva esimeses pooles toimus ka seminar, kus tehti kokkuvõtteid lõppenud hooaja külastusstatistikast ning kuulati mitmeid ettekandeid. SA Lõuna-Eesti Turism juhataja Angela Järg tutvustas järgmisel aastal ettevõtetele avanevaid võimalusi enda teenuste turundamiseks nii välismessidel kui trükistes peamiselt Venemaa, Soome ja Läti suunas. Elava arutelu tekitas arvamusliider ja õppejõud Andres Arraku tulevikunägemus Eesti maapiirkondade eluolust ja selle seostest turismiga urbaniseerunud Euroopa kontekstis. Räpina Sadama kujunemislugu tutvustas Räpina vallanem Teet Helm.

Möödunud turismihooaeg tõi Põlvamaale pisut enam külastajaid kui sellele eelnev. Statistika näitab, et meie majutusasutustes on veidi rohkem peatunud nii eestlasi, venelasi kui ka lätlasi. Järgmistel aastatel tuleb turundustegevuste fookus suunata naabrerriigi Venemaa peale, sest just sealt saabuvad külalised võiksid oluliselt suurendada meie piirkonda jäetavat turismitulu.