12. novembriks püstitatakse Nõmmele Nikolai von Glehni ausammas, mille autoriks on skulptor Aivar Simson (keda tuntakse pigem Seaküla Simsonina). (foto: Tauno Pääslane) Eestielu

Selleks tähtpäevaks püstitatakse Nõmme rajajale Nikolai von Glehnile mälestussammas, mille autoriteks on skulptor Aivar Simson (keda tuntakse pigem Seaküla Simsonina) ja arhitekt Kalev Lepik. Täna allkirjastati arhitektiga leping vajaliku ehitusprojekti tegemiseks. Kogu kuju maksumuseks on kavandatud 127 823,3 eurot (2 miljonit krooni).

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra hinnangul on Nikolai von Glehn ajalooliselt tähtis isik nii Nõmmele kui ka Tallinnale tervikuna ning mälestusmärk on ilus tähis tema elutööle. „Glehni ausammas on kavandatud Mustamäe veerule jalakäijate silla ja Nõmme turu vahelisele haljasalale. Ajalooline Nõmme linna süda - kultuurikeskus, Nõmme turg ja ausamba juurde kujundatav Nõmme lipuväljak moodustaksid omaette terviku, kus tähtpäevadel saaks läbi viia tseremooniaid,“ rääkis linnaosavanem.

Nikolai von Glehnile ausamba rajamiseks korraldasid Nõmme Heakorra Selts, Nõmme linnaosa valitsus ja Nõmme muuseum 2009. aasta alguses ideekavandi võistluse, mille võitis Aivar Simsoni ja Kalev Lepiku võistlustöö märgusõnaga "Sada".