Saku ja Saue valla ühise lasteaia nurga sisse paneb silindri regionaalminister Siim Kiisle Saku Sõnumid
Projekteerija OÜ Sirkel ja Mall
Ehitaja Eventus Ehitus OÜ
6 rühma kokku 120 lapsele
Brutopind 1782 m2
Ehitusmaksumus 2 024  483 €, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond tasub 1 632 709 €
Valmimistähtaeg 14. juuni 2012

Saku ja Saue vald rajavad Laagri alevikku ühise Nõlvaku lasteaia. Ehitustööd algasid 1. augustil - esialgu lammutasid töömehed Kasesalu 1/Vanasilla 31a krundil asunud vanad hooned. 19. septembril jõuti nurgakivi panekuni. Pidulikule üritusele kogunesid mõlema valla, ehitaja- ja projekteerijafirma esindajad, kuid ka kohalikud elanikud ja lapsed, kes Nõlvakul kord kasvama-õppima-mängima hakkavad. Et Saku vald osales rahvusvahelises energiasäästuprogrammis INTENSE, uus lasteaed tuleb aga äärmiselt energiasäästlik, nn liginullenergiahoone, oli tegemist ühtlasi INTENSE programmi lõpuüritusega Eestimaal ning osa võtsid ka teadlased, õppejõud, ehitus- ja energeetikaspetsialistid.

Kõigepealt sai sõna külaline pealinnast, regionaalminister Siim Kiisler, kes avaldas oma tervituskõnes lootust, et just Nõlvaku on õige paik, kus lapsed „saavad õitseda". Minister rääkis, et omavalitsused ei kipu just sageli üheskoos suuri investeeringuid tegema, ja rõhutas, et seda tähtsam on Saku ja Saue eeskuju. Saue vallavanem Andres Laisk ja Saku vallavanem Kuno Rooba kinnitasid koostöö tähtsust. Samas olid mõlemad vallavanemad nukrad, sest Loksa algatatud kohtuvaidlused - millist ehitist Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastama peaks - lükkasid lasteaia rajamise aasta võrra edasi ja muutsid hoone palju kallimaks.

Alati müüritakse nurgakivisse silinder millegi väärtusliku või päevakohasega. Nii ka seekord. Saku valla poolt läks torusse viimane Saku Sõnumite, Saue valla poolt Koduvalla number, ministrilt mälupulk Eesti arengukavaga, projekteerijalt joonised, ehitajalt pisut münte. Siis silinder nurgakivisse ja mörti peale. Kelluga töötasid Saku vallavolikogu hariduskomisjoni esimees Heli Veersalu, Saue vallavolikogu esimees Rein Riga, Eventus Ehituse juhatuse liige Lauri Kaska ja regionaalminister Siim Kiisler.

a_nla_sil.jpg

Andres Laisk (vasakult) on mõtlik, Kuno Rooba rõõmus - minister Siim Kiisler pani torusse mälupulga. Silindrit hoiab üritust juhtinud Saue valla ehituspealik Kalle Pungas.

 a_nla_kiv.jpg

Heli Veersalu viskab mörti, Rein Riga (ees paremalt), Siim Kiisler ja Lauri Kaska ootavad oma korda. Küllap tahaks nii mõnigi pealtvaatajatest ka kellu kätte võtta.

Nõlvaku lasteaia projektijuht Meelis Linnamägi rääkis rajatavast hoonest: maja ehitatakse tervisesõbralikest materjalidest, kasutatakse vastupidavat lehisepuitu, kive, klaasi, naturaalset linoleumi, ökoloogilisi värve. Hoone tuleb energiasäästlik, väikese küttevajaduse ja hea sisekliimaga. Projektijuht kinnitas, et targalt ehitades ei pruugi niisugune maja tavahoonest sugugi kallimaks minna.

Tervitussõnu ütlesid ka projekteerijafirma tegevjuht Paavo Pärn ja  ehitajate poolt Lauri Kaska.

Seejärel varjusid osalejad tuule eest telki, kus pakuti suupisteid ja kooke-puuvilju-marju. Loodetavasti oli kohal ja sai maiustada ka tulevane Nõlvaku lasteaia majavaim.