1.- 5. klasside arvestuses osales kokku kaheksa kuueliikmelist võistkonda. Foto: Margit Tamm Nõmme Sõnumid

Võistluse korraldaja on Nõmme põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Katrin Marks , kes on 17-kordne Eesti meister lauatennises ja talle kuulub ka üle40-aastaste naiste maailmameistritiitel. Katrin Marks rääkis, et selline võistlus toimus juba kolmandat aastat järjest ning on õpilaste seas populaarne. «Iseenesest on tegemist lauatennise soojendusharjutusega. Ühel laual alustab korraga 12 last, võistkonnas on kuus mängijat, igal võistlejal on üks löök, pärast löömist tuleb joosta teisele poole lauda. Suruda ei tohi ning viie veaga kukub mängija välja,» tutvustas ta reegleid.

Marksi hinnangul on võistluse juures oluline see, et esmajoones on eesmärgiks spordiharrastuse propageerimine ning lauatennise tutvustamine, mitte tulemused. «Sellest saavad osa võtta ka need õpilased, kes võib-olla mõnel teisel alal klassi või kooli esindama ei satu. Nõmme koolide õpilaste huvi lauatennise vastu on suurendanud ka see, et mitu kooli on soetanud lauad, kus õpilased saavad vahetunnis nii-öelda pinksi mängida. Samuti käivad paljud Nõmme spordiklubis lauatennisetrennis,» rääkis Katrin Marks.

Nõmme lauatennise ümberlauajooksu tulemused. 1.- 5. klasside arvestuses osales kokku kaheksa kuueliikmelist võistkonda. Võitja Nõmme põhikooli 5.a, teine koht Rahumäe põhikooli 5.c ja kolmas koht Nõmme gümnaasiumii 4.b klass. Neile järgnesid Kivimäe põhikooli 5.a, Rahumäe põhikooli 5.b, Nõmme põhikooli 2.a, Kivimäe põhikooli 4.a ja Nõmme gümnaasiumi 5.b.

Vanemas astmes ( 6.-9. klass) osales üheksa võistkonda. Esimene Nõmme põhikooli 9.b, teine koht Nõmme põhikooli 6.a ja kolmas Nõmme gümnaasiumi 6.a klass. Neile järgnesid Rahumäe põhikooli 8.b, Pääsküla gümnaasiumi 9. kl, Pääsküla gümnaasium 7. kl, Nõmme gümnaasiumi 6.b, Kivimäe põhikooli 6.a ja Rahumäe põhikooli 9. klass.

Korraldajad on tänulikud Tallinna haridusametile ja Nõmme linnaosa valitsusele toetuse eest.