Jüri Järvet juunior. (Foto: Mati Poom)
Äsja lõppenud Nõmme 2012. aasta malemeistrivõistlustel jätsid teatrimehed võidu «koju». Oktoobrist maini kestnud esivõistlustel saavutas esikoha ja tuli Nõmme meistriks Jüri Järvet juunior, kes on põline nõmmelane ja peab malemängu oma suureks hobiks. Järvetile järgnesid turniiritabelis Jaan Sander ja Mati Poom. Mati Poom oli ühtlasi parim veteran. Kokku osales turniiridel 24 nõmmelast, osalejate seas oli palju tuntud inimesi eri eluvaldkondadest. Aktiivselt osalesid tuntud veteranpedagoog Fred Oper, TTÜ professor Ilmar Lilleorg ja legendaarne kabetreener Heinar Jahu. Need mehed on tulihingelised Nõmme patrioodid. Jätkugu neil ja teistel spordi-maleveteranidel ikka jõudu ja tervist sama innukalt jätkata.

Peeti maha ka kuuest võistlusest koosnev I von Glehni karikaturniir, millest saab loodetavasti traditsiooniline turniir aastakümneteks. Turniiril võisid osaleda ka mittenõmmelased. Tasavägises rebimises tuli võitjaks Kirill Makin Jaan Sanderi ja Jüri Järveti ees. Parim veteran oli Ilmar Lilleorg.

Nõmme maleaastat võib nimetada kordaläinuks. Kellel malearmastus olemas, oli mänguvõimalusi. Kõigi maletajate tänusõnad Von Glehni pubi rahvale, kes võimaldasid igal kolmapäeval pubis väga heades oludes seda kaunist mängu harrastada. Pubi juht Jaak Tuuksam on ise üks Nõmme maleklubi eestvedajaid ja mängib ruudulisel laual väga head malet. Uued malelahingud algavad septembris.