Etenduses astuvad osatäitjatena üles tuntud eesti näitlejad. Nikolai von Glehni kehastab Egon Nuter. Foto: Inga Vares Nõmme Sõnumid

«Kahesaja-aastane mees» on lugu unistustest ja soovide täitumisest. Usaldamisest ja uskumisest. Glehn uskus võimatusse ja saavutas nii palju. Tema eluajal tundusid tema unistused kaasaegsetele uskumatute ja naeruväärsetena, teda naerdi välja ja peeti veidrikuks. Teda kasutati ära, tema varandus tassiti laiali. Aga Glehn uskus ikkagi oma ideede teostamisse ja usaldas inimesi, ükskõik, mida nad ka tema seljataga ei rääkinud. Me ei mäleta enam Glehni kaasaegseid, aga me teame tema tegusid ja imetleme tema ideid. Ta oskas suurelt mõelda ja julgelt tegutseda. Selliseid inimesi, kes tahaksid eestimaalastele oma käega linna ehitada, sünnib harva – kord kahesaja aasta tagant.

Nikolai von Glehnina astub üles Egon Nuter. Teistes osades mängivad Külli Reinumägi, Jüri Aarma, Tarvo Krall ja Madis Milling. Kunstnikutöö on teinud Inga Vares.

Kokku antakse viis etendust, millest kolmele on võimalik kõigil soovijail pilet soetada. Kaks etendust on reserveerinud linnaosavalitsus. Nõmme linnaosa vanema Erki Korpi sõnul on üks etendus kingituseks linnaosa koolide ja lasteaedade parimatele õpetajatele. «Teisele etendusele oleme kutsunud need inimesed, kes on Nõmme elu edendanud – kas osalenud heategevuses, korraldanud midagi kodanikualgatuse korras või lihtsalt oma igapäevast tööd tehes,» selgitas linnaosavanem.

Tragikomöödia «Kahesaja-aastane mees» Autorid: Enn Vetemaa ja Erki Aule
Lavastaja: Erki Aule
Kunstnik: Inga Vares
Mängivad: Egon Nuter, Külli Reinumägi, Madis
Milling, Tarvo Krall ja Jüri Aarma

Glehni lossis (Vana-Mustamäe 48a) 13., 14. ja 15. novembril kell 19
Piletid müügil Piletilevis. Hind 12-15 eurot